VMware bulut şirketi satın aldı

0

VMware bulut şirketi

VMware bulut şirketi Pivotal Software’i satın aldığını açıkladı. Bu satın almanın 2.7 milyar dolarlık bir anlaşma kapsamında gerçekleştiği belirtiliyor.

VMware bulut şirketi ile büyüyecek

Bulut platformlarına yönelik faaliyetlerini genişletmek isteyen VMware, 2019 yılı Ağustos ayında bulut platformu Pivotal Software’i satın almak için girişimlerde bulunmuştu. Kademeli olarak başlayan bu satın alma süreci, artık tamamlandı.

Böylelikle Pivotal Software, 2.7 milyar dolar karşılığında VMware bünyesine geçmiş oldu.

VMware’den Gelsinger, insanların yeni nesil uygulamalara geçişlerinde sunacakları platformlarla büyük kolaylıklar sağlayacaklarını söyledi. Gelsinger, 3 yıl önce en büyük risk olarak görülen bulut teknolojisinin, artık kullanıcılar için en avantajlı platform olduğunu söylüyor.

VMware ayrıca, siber güvenlik şirketi Carbon Black’in satın almasını da 2.1 milyar dolar karşılığında tamamladı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>