VMware şirketi yeniden bağımsız oluyor

VMware şirketi
VMware şirketi

Dell bünyesinde faaliyet gösteren VMware şirketi, yeniden bağımsız oluyor. 2021 yılında VMware, yoluna tek başına devam edecek.

VMware şirketi için yeni dönem

Özellikle sanallaştırma alanındaki tecrübesiyle dikkat çeken VMware, faaliyetlerine başladıktan kısa bir süre sonra EMC bulut dönüşüm şirketi tarafından satın alınmıştı. Daha sonra ise EMC şirketi, teknoloji dünyasının dev ismi Dell’in dikkatini çekmiş ve Dell tarafından satın alınmıştı. Böylelikle VMware, Dell bünyesinde faaliyet göstermeye başlamıştı.

Ancak VMware eskiye dönüş yapıyor ve artık bağımsız bir şirket olarak faaliyet gösterecek. Kısmen halka açık olan VMware’de, Dell yüzde 81’lik bir hisseye sahip. Bununla birlikte Dell, bu hisselerindeki ağırlığı bozmadan, VMware’in bağımsız şirket olmasını istiyor.

Eylül 2021’de yürürlüğe girmesi beklenen bu ayrılma prosedürünün, Dell ve VMware için gelecek planlamaları yönünden önemli bir avantaj sağlaması hedefleniyor. Ayrılma prosedürü sonrasında Dell ve VMware birçok konuda stratejik iş birliği yapacak.

Bulut ve sanallaştırma sektöründe yaşanan büyüme, VMware şirketinin gelecekte çok iyi bir konumda yer alacağını da gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz