VMware, vCloud Air ağını tanıttı

0

VMware, melez bulutun avantajlarını artırmayı düşünen kurumlara daha fazla seçenek ve esneklik sağlayacak olan VMware vCloud Air Ağı’nı duyurdu. 100’den fazla ülkede 3.800’den fazla VMware Hizmet Sağlayıcı iş ortağıyla VMware teknolojilerini temel alan dünyanın en geniş onaylı bulut hizmetleri ağı olan VMware vCloud Air Ağı, şirketin VMware Hizmet Sağlayıcı Programı’nı (VSPP) geliştiriyor ve büyütüyor.

Şirket VMware vCloud Hybrid Service’i de VMware vCloud Air olarak yeniden konumlandırdı. Bu isim değişimi, VMware’in melez bulut platformundaki kurumlara değer kattığı Hizmet Olarak Altyapı, Hizmet Olarak Masaüstü, Hizmet olarak Felaket Kurtarma gibi çözümleri vermekteki sözünü pekiştiriyor. VMware’in gelecek dönemde hizmet olarak sunacağı çözümler, bu stratejiyle aynı çizgide olması için “Air” markasını taşıyacak.

VMware vCloud Air’in 2013’teki duyurusundan bu yana hibrit buluta en hızlı yol sağladığı ABD Avrupa ve Asya – Pasifik işletmelerindeki küresel yaygınlığını hızla artırdı. ABD, İngiltere ve Japonya’daki sekiz veri merkeziyle vCloud Air’i Japonya’ya getiren SoftBank Telecom ve SoftBank C&S ile gerçekleştirdiği ortaklıkla Asya-Pasifik bölgesine melez bulutu genişlettiğini duyuran şirket Pekin’de dünya çapında melez bulut hizmeti inşa etmek için China Telecom ile de ortaklık yaptı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>