VMware’dan vRealize Suite 7

0

vrealize

VMware, VMware vRealize Operations ve  VMware vRealize Log Insight ile birlikte VMware vRealize Automation 7 ve Bulut için VMware vRealize Business 7 ve VMware vRealize Suite 7 ile bulut yönetim platformuna yönelik gelişmeleri duyuruyor. Suit, yeni ürün güncellemeleriyle birlikte, paket içeriği ve fiyatlandırmasıyla, VMware’in belirlediği, müşterilerinin buluta olan yolculukları çerçevesinde en yaygın kullanım gerekliliklerini adresleyecek.

Dijitalleşme, her endüstriyi geleneksel iş ve operasyon modellerinde büyük değişiklikler yaparak kesintiye uğratıyor. Organizasyonlar, bu duruma inovasyonlar yaparak ve yeni online ve bağlı müşterilerinin büyük veriyle güçlendirilmiş deneyimleriyle, bulut bilişim ve mobiliteyle karşılık veriyor. Bu şirketler, yeni fırsatlar ile gelir akışlarının teknolojinin etkin kullanımı ve işe modern bir yaklaşımla gerçekleştirilebileceğinin farkına vardılar.

Management Suites Business Unit (Yönetim Suit İş Birimi), VMware Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ajay Singh, “VMware, kurumsal kullanıma hazır hibrit bulut yönetim platformu, müşterilerimize dijital iş bağlamında önemli bir rekabet avantajı kazandırmaya odaklanıyor.” “VMware vRealize Suite 7, birinci gün hizmet sağlanması ve ikinci gün uygulama ve altyapı operasyonlarının  sağlanması gibi sıkı gerekliliklerini özel ve genel bulut ortamlarında karşılayacak bir şekilde tasarlandı.”

 

Altyapı Modernizasyonu ve Geliştirme Operasyon Girişimleri ile Akıllı Operasyonları Adreslemek

VMware vRealize Suiti, müşterilere ölçek mimarisinde-bilgi işlem, depolama, ağ ve uygulama hizmetleri genelinde, hibrit bulut ortamlarına hazırlık yapma ve yönetme yetkinliklerini sağlar. Platformun, yazılım tanımlı veri merkezi için geliştirilen kapsamlı yönetim yetkinlikleri, binlerce müşteri etkileşimleri sonucunda müşterilerin ortak kullanım senaryolarının adreslemesini amaçlar:

  • Akıllı Operasyon Yönetimi: IT ekiplerine, IT servislerinin hizmet performansı ile kullanılabilirliğini, sağlıklı, performans ve kapasiteye uygun bir şekilde, heterojen ve hibrit bulut ortamlarında proaktif olarak yönetebilme olanağı sağlar.
  • Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) IT otomasyonu: IT ekiplerine, IT ve iş kullanıcılarının kaynaklara self-servis erişimlerini sağlayarak IT’nin gerekli taleplere daha kısa süreler içerisinde cevap verebilmesini ve bunların dağıtımları ile devam eden IT yönetim altyapısının otomasyonunu etkinleştirir.
  • Geliştirme ve IT Operasyonları (DevOps) Hazır IT: IT ekiplerine, geliştirme tarafında görev alanlar için bir uygulama küme bütününü dağıtabilecek bir bulut yapısını etkinleştirme; geliştiricilerin tercihleri çerçevesinde API(Uygulama Programlama Ara yüzü) ve GUI(Grafiksel Kullanıcı Ara yüzüne) kaynaklara erişim desteğini sağlamak ve hibrit bulut genelinde kaynak sağlanmasını etkinleştirmek. IT, bunlardan başka, sağladığı çözüm ölçeğini daha da genişleterek ve VMware vRealize Code Stream™ dağıtımıyla sürekli adresleyerek uygulama sunumunu daha hızlandırır.

 

VMware vRealize Suiti: Hibrit Bulut Amacıyla İnşa Edildi

Suit, VMware’in bulut otomasyonu, operasyonları ve iş yönetim çözümlerini entegre bir platform halinde bir araya getirerek IT’nin tümleşik hizmetlerini iş hızıyla orantılı dağıtır ve fakat IT’nin kontrol gereklilikleri ile maliyet etkinliğini korur.

VMware vRealize Suite 7, halen mevcut ve yeni ürün açıklamaları:

  • (Yeni) VMware vRealize Operations 6.2 – VMware vRealize Operations 6.2’nin, üzerine kurulduğu ve ilk olarak 2015 yılının 3’ncü çeyreğinde tanıtılan akıllı iş yükü sıralama kapasitesi, müşterilere geliştirilmiş uygulama ve altyapı performansı kazandırırken aynı anda zaman tasarrufu sağlıyor. VMware vRealize Operations 6.2, VMware vSphere® Distributed Resource Scheduler™ (DRS) ile sıkı entegrasyon özelliklerini de kapsayan yeni akıllı iş yükü sıralama yetkinliklerini tanıtacak. Bkz. https://www.vmware.com/products/vrealize-operations/
  • (Yeni) VMware vRealize Log Insight 3.3 – VMware vRealize Log Insight 3.3, bir dizi operasyonel iyileştirmeler ve arka uç sunacak. Bu sürüm, mevcut süreçlere kolay entegrasyon yapılabilmesini ve üçüncü parti uygulamalara http geri çağrı desteğini Simple Query API’yı sunuyor. Bkz.https://www.vmware.com/products/vrealize-log-insight/
  • VMware vRealize Automation 7 – VMware vRealize Automation 7 (Otomasyon), uygulama merkezli ağ ve bulut genelinde güvenlik ile tasarım planını basitleştirecek ve çok katmanlı uygulamaların dağıtımını hızlandıracak tümleşik hizmetler sunuyor.
  • VMware vRealize Business for Cloud 7 – VMware vRealize Business for Cloud 7 (Bulut için), (önceki vRealize Business Standard Edition) işletmedeki ya da genel buluttaki IT hizmetlerinin kalite şeffaflığını ve maliyetler üzerindeki kontrolü artırıyor. Bkz. https://www.vmware.com/products/vrealize-business/

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>