Techinside Google News
Techinside Google News

VMware’den yeni yazılımlar

VMware, VMworld 2015 etkinliğinde yazılım tanımlı veri merkezlerinin ölçeklendirilmesini ve devam eden operasyonların geliştirilmesini çarpıcı bir biçimde kolaylaştıran iki yeni ürünün duyurusunu yaptı.
- Advertisement -

VMware_Murat_Mediceler4EVO: RACK kod adıyla anılan VMware’in yeni ürünü EVO SDDC, Yazılım Tanımlı Veri Merkezleri’ni entegre bir sistem olarak sunan, tam otomatik ilk yazılım seti olma özelliğini taşıyor. Yeni VMware Virtual SAN 6.1 ise, sektör liderliğini elinde bulunduran Hiper-Bütünleşik Altyapı Yığını’nı geliştiren kabiliyetler ile birlikte geliyor.

VMware Türkiye Genel Müdürü Murat Mediçeler, yeni çözümlerle ilgili olarak şunları söylüyor: “Her geçen gün daha fazla sayıda işletme, iş süreçlerinde çeviklik ve esneklik kazanarak rekabetçi avantaj ile karlılıklarını artırmak için yazılım tanımlı veri merkezi mimarisine geçiş yapıyor. VMware EVO SDDC, içinde bulunduğumuz dijital dönüşüm sürecinde VMware inovasyonlarının tamamını, yazılım tanımlı veri merkezi portföyümüzde uygulamaya döküyor; kurulumu, çalıştırması ve ölçeklendirmesi kolay, kapsamlı ve entegre bir sistem olarak kurumsal müşterilerimizin karşısına çıkıyor. VMware Virtual SAN 6.1 ise, geliştirilmiş uygulama kolaylığı, üstün veri koruma özelliği, yeni flash donanım desteği ve iyileştirilmiş yönetim ve sorun giderme kabiliyetleriyle depolama alanında kurumsal müşterilerimizin tüm gereksinimlerini karşılıyor.”

VMware EVO SDDC: Yazılım tanımlı veri merkezlerinde benzersiz kolaylık

İşletmelere ve hizmet sağlayıcılara sanal altyapıyı bir hizmet olarak kurma ve çalıştırma imkanı tanıyan VMware EVO SDDC; özel, genel ve hibrit bulut ortamlarını oluşturma ve işletme süreçlerinde etkinlik, çeviklik ve denetim kabiliyeti sunuyor.

Yeni yazılım seti, VMware’in Tümleşik Hibrit Bulut platformunun belkemiğini oluşturan hiper-bütünleşik altyapı ürününün temel bileşenlerini içeriyor. Yazılım; bilgisayar, depolama ve ağ oluşturma işlemlerini, herhangi bir x86 altyapısıyla çalışabilen, tek bir entegre yazılım katmanında birleştirecek. Aynı zamanda kurumsal mobiliteden uygulama ve altyapı dağıtım otomasyonlarına, yüksek elverişlilikten dayanıklı altyapıya kadar veri merkezi ölçeklendirme gereksinimlerinin tamamını, güvenlik, denetim ve seçme özgürlüğünden ödün vermeksizin kolaylıkla karşılayabilecek.

Akıllı otomasyon ve yaşam döngüsü yönetimi

VMware EVO SDDC’nin içinde bulunan yeni ve akıllı otomasyon motoru VMware EVO SDDC Manager, performans ve elverişlilik gereksinimleri doğrultusunda iş yükü alan kapasitesini belirlemek üzere sanal ve fiziksel kaynakların hepsini tek bir “sanal rafta” birleştirecek. Yazılım seti ayrıca, bilgisayar (VMware vSphere), depolama (VMware Virtual SAN), ağ oluşturma (VMware NSX)ve bulut yönetimi (VMware vRealize Operations, VMware vRealize Log Insight™) için kullanılan mevcut donanımların ve VMware entegre yazılım yığınının tamamında otomatikleştirilmiş yaşam döngüsü yönetimini devreye sokabilecek. VMware EVO SDDC’nin içinde bulunan Donanım Yönetimi Hizmetleri de, iş ortaklarının katkılarıyla donanım uyumluluğunun geliştirebilmesi için açık kaynak çözümü olarak sunulacak.

2016’ın ilk yarısında piyasaya çıkması planlanan VMware EVO SDDC, ilk etapta VMware’in iş ortakları olan Dell, QCT (Quanta Cloud Technology) ve VCE firmalarından entegre sistem çözümü olarak temin edilebilecek. Yazılım seti, bir süre sonra VMware’den satın alınabilecek.

VMware Virtual SAN 6.1: VMware’in Hiper-Bütünleşik Altyapısının temeli

VMworld’de duyurusu yapılan bir diğer ürün de, işletmeler için kritik öneme sahip ortamlarda veri korumasını, performansı, esnekliği ve ölçeklenebilirliği artıran VMware Virtual SAN 6.1. Yeni Stretched Clusterve geliştirilmiş VMware vSphere Replication (kopyalama)  özelliklerini barındıran çözüm, beş dakika önce girilen veriler için bile Kurtarma Noktası Hedefi (RPO) sunuyor ve daha düşük gecikme süresiyle oluşabilecek maliyetleri de azaltıyor.

VMware vSphere sanal makineleri için en ideal depolama çözümü olarak tasarlanan VMware Virtual SAN’ın son sürümü, aynı zamanda VMware vRealize Operations ile entegrasyon sağlayarak gelişmiş bir yönetim ve takip olanağı tanıyor. Performans takibi, kök neden analizi ve kapasite planlaması için de yazılıma Health Check (Sağlık Kontrolü) Eklentisi eklenmiş durumda.

VMware Virtual SAN 6.1’in 2015’in üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir