Techinside Google News
Techinside Google News

Vodafone 2020’de 1.2 milyon kurumsal müşteriye çözüm sundu

Vodafone Business, pandeminin gölgesinde geçen 2020 yılında da müşterilerini dijitalleştirmeye devam etti. İşletmelerin güvenilir teknoloji danışmanı olarak dijital dönüşüm süreçlerinde uçtan

Vodafone Business, pandeminin gölgesinde geçen 2020 yılında da müşterilerini dijitalleştirmeye devam etti. İşletmelerin güvenilir teknoloji danışmanı olarak dijital dönüşüm süreçlerinde uçtan uca çözümler sunan Vodafone Business, işletmelerin iş süreçlerini kesintisiz ve güvenli bir şekilde sürdürmelerine destek verdi. İşletmelerin hızlı ticari yenilenme, sağlık ve güvenlik, hibrit çalışma modeli, verimlilik ve otomasyon ile dijital uzmanlık ekseninde toplanan ihtiyaçlarına odaklanan Vodafone Business’ın sunduğu ürün ve servislerden son 1 yılda 1,2 milyon kurumsal müşteri yararlandı. Vodafone’un Red Business tarifesini kullanan işletmeler ise tarifenin sunduğu avantajlardan yararlanarak 1 yılda toplam 7 milyon TL’nin üzerinde fayda sağladı.

”İşletmelere terzi usulü çözümler sunmaya devam ediyoruz”

Vodafone Business’ın 2020 yılındaki çalışmalarını değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi:

“Vodafone Business olarak, finanstan perakendeye, her sektörün ihtiyaçlarına uygun çözümlerle müşterilerimizi geleceğin dünyasına hazırlıyoruz. 2020’de de işletmeler için terzi usulü çözümler sunmaya devam ettik. Ürün ve servislerimizden son 1 yılda 1,2 milyon kurumsal müşterimiz yararlandı. Bu müşterilerimiz için bir yandan verimlilik ve tasarruf imkânları sunarken, bir yandan da en doğru kanalları kullanarak müşteri memnuniyetini korumalarına yardımcı olduk. Diğer yandan, Red Business tarifemizi kullanan işletmelere 1 yılda toplam 7 milyon TL’nin üzerinde fayda sağladık. 2020’de kişisel alışkanlıklarımızdan küresel ekonomiye kadar her alanda köklü değişimler yaratan pandemi sürecinde de işletmelerimizin yanında olduk. Bu zorlu dönemde dijitalleşmenin gücünü kullanarak KOBİ ve esnaf müşterilerimiz de dahil olmak üzere tüm müşterilerimize kesintisiz ve güvenli erişim sağlarken, yeni döneme hızla adapte olmaları için çözümlerimizle destek verdik. Bu dönemde pek çok işletme çalışanlarının sağlığını korumak ve uzaktan çalışmalarını sağlamak için Vodafone Business çözümlerini tercih etti. Vodafone Business olarak, dijitalleşmeye giden yolda teknolojideki gücümüzle işletmelerin yanında yer almaya devam edeceğiz.”

Küresel uzmanlığını ve yerel deneyimini birleştirdi

Vodafone Business, küresel uzmanlığını ve yerel deneyimini birleştirerek 2020 yılında da fark yaratmaya devam etti. Vodafone Grubu, bağladığı nesne sayısı itibarıyla dünyanın en büyük IoT (Nesnelerin İnterneti) hizmet sağlayıcısı konumunda. 50’yi aşkın ülkede 100 milyondan fazla “nesneye” hayat veriyor. Grup, aynı zamanda, araştırma şirketi Gartner tarafından, altı yıl üst üste makineler arası iletişim (M2M) teknolojilerinin lideri olarak ilan edildi. Forrester Research araştırma şirketi, 2020 son çeyrek verilere göre 10 hizmet sağlayıcı arasından 30 kritere göre gerçekleştirdiği SD-WAN hizmetleri araştırmasında Vodafone Business’ı lider olarak konumlandırdı.

Vodafone Business da dünya lideri Vodafone Grubu’nun yetkinliğinden aldığı güçle Türkiye’de işletmelerin ihtiyaçlarına odaklanarak çözümlerini işletmelerle buluşturdu.

Yerli çözüm ortaklarıyla yapılan projelerin iş hacmi 100 milyon TL’yi buldu

Yerli ve milli ekosistemi destekleyen Vodafone Business, 2020 yılında yerli çözüm ortaklarıyla iş birliklerini güçlendirerek  önemli bir değer yarattı. Yerli çözüm ortaklarıyla geliştirdiği Red Kontrol, Bulut Santral ve Siber Güvenlik Operasyon Merkezi gibi çözümlerle ekosistem için yaratılan iş hacmi yaklaşık 100 milyon TL oldu.

İhtiyaçlar 5 başlıkta toplandı

2020 yılında saha gücü, dijital kanalları ve kurumsal müşterilere özel hizmetleriyle müşterilerinin yanında yer alan Vodafone Business, sürekli nabız ölçerek pandemiyle birlikte işletmelerin iş süreçlerinin nasıl değiştiğini, hangi ihtiyaçlarının öne çıktığını belirledi. Vodafone Business’ın her sektör ve ölçekten işletmeyle görüşerek tespit ettiği ihtiyaçlar şöyle sıralandı:

  • Hızlı ticari yenilenme
  • Sağlık ve güvenlik 
  • Hibrit çalışma modeli 
  • Verimlilik ve otomasyon
  • Dijital uzmanlık

Vodafone Business, işletmelerin bu ihtiyaçları doğrultusunda son 1 yılda mobil ve iletişim hizmetleri, Veri Merkezi, Bulut Santral, Red Kontrol, Termal Kamera ve Sosyal Mesafe Takibi gibi çözümleriyle 1,2  milyon kurumsal müşteriye ulaştı. %99’u KOBİ ve esnaf olan müşterilerinin üretimden enerji ve makine takibine kadar tüm iş süreçlerini uzaktan takip ederek yönetmelerini ve kesintisiz sürdürmelerini sağladı. 

Red Kontrol çözümüyle; operasyonel verimlilikte %10’a kadar artış, çalışan verimliliğinde %20’ye kadar artış, iş güvenliği maliyetlerinde %20’ye kadar düşüş elde edildi.

Vodafone Business’ın danışmanlık ve profesyonel reklam yönetimi desteği sunduğu Facebook ve Instagram reklam paketinden 1.000’in üzerinde işletme faydalandı. Bu çözümden faydalanan firmalar web sitesi ziyaretlerinde %500, müşteri mağaza ziyaretleri ve aramalarında % 80, dijital satışlarda %350’ye varan oranlarda artış sağladı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir