Vodafone bayilerinde dijital dönüşüm

0

Türkiye genelinde 1.200’den fazla mağazasının dijital dönüşümü için bayi yatırımları da dahil 2 yılda 200 milyon TL’nin üzerinde yatırım yapmayı hedefleyen Vodafone, mağaza yatırımcılarını ve çalışanlarını Antalya’da gerçekleştirdiği Vodafone Ticari Operasyonlar Zirvesi’nde bir araya getirdi.

Antalya Rixos Sungate Otel’de 3.200’ü aşkın kişinin katılımıyla düzenlenen zirveye, Türkiye’nin 81 ilinden 570 Vodafone yatırımcısı, 2.190 mağaza çalışanı ve 509 Vodafone çalışanı katıldı. Beş gün süren zirve, Vodafone mağazalarının dijitalleşme sürecinin ele alındığı çeşitli oturumların yanı sıra üretici firmaların renkli etkinliklerine de ev sahipliği yaptı. Gala yemeğinde Kubat’ın, kapanış partisinde ise Kenan Doğulu’nun sahne aldığı zirveye ilgi büyük oldu.

Vodafone Ticari Operasyonlar Zirvesi’nde telekomünikasyon pazarında gelecek 5 yılda öngörülen trendlerin yanı sıra Vodafone’un perakende vizyonu ve yatırım planları paylaşıldı. Zirveyi değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıldağ, şunları söyledi:

“Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonumuz doğrultusunda “Mükemmel Müşteri Deneyimi için Hizmet” alanında önemli yatırımlara imza atıyoruz. Bu kapsamda, ülke genelinde 1.200’den fazla mağazamızı dijital bir tasarımla yeniliyoruz. Mağazalarımızın dijital dönüşümü için bayi yatırımları da dahil olmak üzere 2 yılda toplam 200 milyon TL’nin üzerinde yatırım yapacağız. Yenilenen mağazalarımızla, Türkiye’nin her yerinde aynı kalitede hizmet sunmayı ve daha yüksek müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefliyoruz.

Bu hedefimize ulaşmamızda önemli rolü olan mağaza yatırımcılarımızı ve çalışanlarımızı Vodafone Ticari Operasyonlar Zirvesi’nde bir araya getirmekten mutluluk duyuyoruz. Zirve, perakende kanalındaki paydaşlarımızla en son gelişme ve hedeflerimizi paylaştığımız önemli bir platform oldu. Türkiye için değer yaratma vizyonumuz çerçevesinde bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de yatırımlarımızı artırarak sürdürme kararlılığındayız.”

Toplantıya Kiğılı giyim mağazaları zincirinin kurucusu ve sahibi Abdullah Kiğılı da konuşmacı olarak katılarak, büyüme hikâyesini ve perakende sektöründeki tecrübelerini Vodafone yatırımcılarıyla paylaştı. Diğer yandan, tüm Türkiye’den Vodafone mağaza çalışanlarının katıldığı Bayi Çalışanları Toplantıları’nda ise başarılı mağaza müdürlerine plaket takdim edilirken, Vodafone’un mağaza çalışanları için tasarladığı sadakat ve eğitim programları da tanıtıldı.

Vodafone Ticari Operasyonlar Zirvesi’nin hazırlık çalışmaları yaklaşık 5 ay sürdü. Bu kapsamda, Vodafone’dan 7 kişilik bir proje ekibinin yanı sıra ajans ve tüm tedarikçilerden 200 kişilik bir ekip, 80 kişilik bir teknik ekip ve 28 kişilik bir film ve sunum prodüksiyon ekibi de görev yaptı. 22 tır dolusu teknik ekipmanın kullanıldığı kurulum için 60 kilometrelik kablo, 300 adet robot ışık ve 5 adet 400 kilowatt jeneratör kullanıldı. 72 saat süren kurulumda, bin kilowatt enerji ve 48 bin watt ses gücü harcandı. Ayrıca, sahne, ışık düzeni ve toplantıda kullanılan intro teknolojisi, Türkiye’de ilk kez Vodafone Ticari Operasyonlar Zirvesi’nde uygulandı.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>