Techinside Google News
Techinside Google News

Vodafone işten çıkarma yapacak

Küresel teknoloji devlerinin izinden giderek Vodafone işten çıkarma yapacak. Personel sayısının yüzde 10 azalması bekleniyor.
- Advertisement -

Küresel teknoloji devlerinin izinden giderek Vodafone işten çıkarma yapacak. Personel sayısının yüzde 10 azalması bekleniyor.

Vodafone, şirket tarihindeki en kapsamlı işten çıkarma önlemlerini alarak önümüzdeki üç yıl içinde 11.000 kişiyi işten çıkaracak.

Kesintiler, beklenenden daha kötü mali rakamları takip etti ve dünya çapındaki yaklaşık 100.000 çalışanının yüzde 10’undan fazlasını etkileyecek. Vodafone işten çıkarma kararıyla tepki toplamış olsa da bunun başarıya ulaşıp ulaşmayacağını zaman içerisinde göreceğiz.

Vodafone yüzde 10’luk kesinti yapacak

İngiltere merkezli genel merkezinin yanı sıra Almanya ve İtalya’daki görevlerin işten çıkarmalardan etkilenmesi bekleniyor ve İspanya’daki ek görevler de gözden geçiriliyor. CEO Margherita Della Valle, “Performansımız yeterince iyi değil” dedi.

Telekomünikasyon şirketinin geliri önemli Avrupa pazarlarında düştü, ancak Afrika’daki ve ekipman satışlarındaki olumlu sonuçların bir sonucu olarak yıllık bazda yüzde 0,3 arttı.

Della Valle de Vodafone’un rakiplerine göre iyi performans göstermediğini belirterek, bunu kötüleşen müşteri deneyimine bağladı.

Bir Vodafone sözcüsü verdiği demeçte: “Ocak ayında başlattığımız merkezi işlevlerde önemli bir azalma hedefliyoruz, kanıtlanmamış iş durumlarıyla ortak operasyon faaliyetlerini durduruyoruz. Ayrıca pazarlardaki operasyonlarımızı basitleştireceğiz” dedi.

Son yıl sonuçlarında(yeni sekmede açılır)Salı günü yayınlanan şirket, düzeltilmemiş serbest nakit akışında MY22’ye kıyasla yüzde 56’lık bir düşüş bildirdi. Bu da 1.9 milyar Euro’ya eşdeğer oldu.

Vodafone Business’ın Avrupa’da güçlü bir konuma sahip olduğunu ve burada büyüyebileceğini söyleyen Della Valle, “dünya lideri” Nesnelerin İnterneti (IoT) uzmanlığına vurgu yaptı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir