Vodafone Türkiye’nin ilk çeyrek karnesi

0

Şirketler her mali yılın çeyreği bittiğinde, o çeyreğe ait gelirlerini basın aracılığıyla kamuoyuna duyuruyor. Son olarak, Nisan 2019 – Mart 2020 mali yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıklayan şirket Vodafone Türkiye oldu. Vodafone Türkiye ilk çeyrek karnesi açıklandı. 

Vodafone Türkiye ilk çeyrek sonuçları belli oldu

Paylaşılan verilere göre servis gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17,2 oranında arttı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, gelirlerin 2,9 milyar TL’ye yaklaştığının altını çizdi. Aynı dönem içinde şirketlerin mobil servis gelirleri de yüzde 17 yükseldi.

Vodafone Türkiye mobil abone sayısında artış yaşandığı da duyuruldu. Geçen yılın aynı dönemine göre 289 bin net artış yaşanan abone sayısı böylece 23,7 milyona ulaştı. M2M (Makineler arası iletişim) dahil toplam mobil abone sayısı ise 25,5 milyona ulaştı. Şirket faturalı abone sayısını yaklaşık 1,4 milyon artış ile 13,8 milyona çıkardı.

Vodafone’un 4.5G abone sayısının da 15,6 milyon seviyesinde olduğu belirtildi.

Vodafone’un genişbant abone sayısı da son 12 aylık dönemde artış gösterdi. Bu sayı belirtilene göre 182 bin adet yükselişle 919 bine ulaştı.

Şirketin yeni nesil erişim teknolojilerini kullanan abone sayısı ise geçen yılın aynı dönemine göre 120 bin artış ile 209 bine ulaştı. Vodafone Türkiye’nin yeni nesil erişim şebekeleri ile ulaştığı hane sayısı ise 7,6 milyona yükseldi.

Vodafone dijital deneyim tarafında da çalışmalarını yıl boyunca sürdürdüğünü açıkladı. Bunun ışığında “Vodafone Yanımda” uygulaması gibi dijital kanallarını kullanan aylık aktif dijital müşteri sayısının 10,5 milyonu aştığı belirtildi. Vodafone Yanımda uygulamasının aylık 200 milyondan fazla ziyaret trafiği aldığını da belirtelim.

Deegan yaptığı açıklamasında son olarak ULAK’a değindi. Deegan, “2016 yılından bu yana yerli ve milli baz istasyonu ULAK için çalışmalarımız sürüyor. Uzman mühendislerimizle birlikte projeye ürün geliştirme sürecinde de aktif destek sağlıyoruz. Yerli üretime desteğimizi daha da perçinleyerek ULAK baz istasyonlarını yaz sonuna kadar devreye almayı planlıyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>