Vodafone ve TÜSİAD güç birleştirdi

0

Sanayide dijital dönüşümü hızlandırmak isteyen şirketler zaman zaman yeni atılımlarla karşımıza çıkıyor. Son olarak Vodafone ve TÜSİAD bu konuyla ilgili güçlerini birleştirdiğini açıkladı. Vodafone, TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı’na destek verecek.

Vodafone ve TÜSİAD işbirliği

Vodafone ve TÜSİAD yapacakları işbirliğini düzenlediği bir basın toplantısıyla duyurdu. Söz konusu işbirliği kapsamında Vodafone, teknoloji kullanıcıları ile teknoloji tedarikçilerini buluşturan TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı’na katılan yerli teknoloji tedarikçilerine know-how desteği verecek.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, Vodafone Türkiye’nin 4 ana kategori altında 100’den fazla çözüm sunduğunu belirtti. Şahin, açıklamasına “Vodafone Türkiye olarak İTÜ Vodafone Future Lab’de Türkiye’nin teknoloji ekosistemine destek vermeye, işletmelerin ihtiyaçlarına özel çözüm ve teknolojiler geliştirerek, küçük büyük Türkiye’deki her ölçekten işletmenin yanında olmaya devam edeceğiz.” Diyerek son verdi.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bahadır Balkır ise programa değinerek, “Programı, hem teknoloji kullanıcıları ile teknoloji tedarikçileri arasındaki kopukluğu gidermek hem de ülkemizde dijital dönüşüme başlamış şirketlere ilham olacak iyi uygulama örneklerini yaratmak amacıyla geçtiğimiz yıl başlattık” dedi.

Programın 2019 döneminde aralarında Assan Hanil, Bayer, Brisa, Çimsa, Ditaş, Ekoten, Enerjisa, Ford Otosan, Kastamonu Entegre, Kordsa, Migros, Nobel İlaç, Norm Cıvata, Organik Kimya, Securitas, TFI Tab Gıda Yatırımları, Tofaş ve Umur’un bulunduğu 18 firma sorun ve ihtiyacını TÜSİAD ile paylaştı. 700’den fazla teknoloji tedarikçisinin kayıt yaptırdığı platforma başvurular 31 Temmuz’a kadar devam ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>