Vodafone yeni e-ticaret platformunu tanıttı

0

Dijital dünyanın sunduğu avantajları bir araya getiren Vodafone Türkiye, yeni platformunu resmen tanıttı. Vodafone Yanımda uygulaması içinde yer alan Fırsatlar Dünyası, toplamda 69 marka ile tüketicilerin satın almak istedikleri hizmete uygun fiyatlarla erişmesine yardımcı oluyor. 

Vodafone Yanımda Fırsatlar Dünyası isimli e-ticaret platformunun yıl sonuna kadar 100 firmalık bir ekosisteme ulaşması bekleniyor.

Vodafone Yanımda Fırsatlar Dünyası tanıtıldı

Vodafone Yanımda Fırsatlar Dünyası e-ticaret platformunun tanıtım toplantısında sahneye çıkan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, yeni platform hakkında ilk bilgileri verdi. Vodafone’luların her gün giriş bakmak isteyecekleri bir platform oluşturmak istediklerini söyleyen Aksoy, ” Vodafone Yanımda Fırsatlar Dünyası’nda, müşterilerimize, en sevdikleri dijital ve lifestyle ürünleri şık ve kişiye özel bir tasarımla sunuyoruz. Bu platformla startup’ların büyümesine destek olmayı da hedefliyoruz. Startup’lara ürünlerini pazarlayabilmeleri erişimi yüksek ve etkili bir kanal sunuyoruz.” dedi. 

Platform üzerinde startup’ların ürünleri de yer alıyor. Hatta startup’ların satışlarını artırmak isteyen Vodafone, startup’lardan yapılan alışverişlerde müşterilerine GB promosyonu da vermeye hazırlanıyor. 

Markaların ekstra satış yaparak ekstra müşteri kazanmalarını sağlayan platform, diğer taraftan müşterilerin istedikleri ürünlere daha uygun fiyatlarla sahip olmasına yardımcı oluyor. Bu sayede ortaya bir kazan-kazan modeli çıkıyor diyebiliriz. 

Vodafone Türkiye, yeni platform ile 5 yılda 500 milyon TL’lik bir ekonomik değer katmayı hedefliyor.

Rakamlarla Vodafone Yanımda

2 yıl önce faaliyete başlayan mobil uygulama, müşterilerin hatları ile ilgili tüm ihtiyaçlarını tek platformdan karşılamalarına yardımcı oluyor. 

Ağırlıklı olarak bakiye kontrolü, fatura ödeme, ek paket alma gibi GSM işlemleri için kullanılan Vodafone Yanımda, kullanıcılarına her hafta sürpriz hediyeler de kazandırıyor. Son 3 ayda aktif kullanıcı sayısı 14 milyonu aşan Vodafone Yanımda’nın aynı dönemde uygulama trafiği ise 700 milyonun üzerine çıktı. Vodafone abonelerinin her 36 saatte bir kullandığı Vodafone Yanımda, mobil uygulama analitik pazarının lider girişimlerinden App Annie’nin ilk 10’unda yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>