Vodafone’da bir yıl böyle geçti

0

2014 yılında Dijital Dönüşüm Hareketi’ni ilan eden Vodafone Türkiye, mobil teknolojilerle müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırdığı ve yeni rekorlara imza attığı bir yılı daha geride bıraktı. Abone sayısı rekor seviye olan 21 milyona yaklaşan Vodafone Türkiye, sürekli yatırımlarıyla abonelerinin 2014’te de mobil iletişim teknolojilerinden özgürce yararlanmasını sağladı.

Her geçen gün büyüyen Vodafone ailesinin yaklaşık 21 milyon üyesi, 2014’te abone başına aylık ortalama 408 dakika konuştu, 205 adet SMS gönderdi ve toplamda 42 milyar MB data kullandı. Teknolojiyi herkes için erişilebilir kılma yaklaşımı ile 2014 yılında ilk yerli üretim akıllı telefon Blade V ve 4G uyumlu ilk yerli üretim akıllı telefon Smart 4 power’ı müşterilerinin beğenisine sunan Vodafone Türkiye’nin abonelerinin internet kullanımı, 3G’nin hayata geçtiği 2009’dan bu yana tam 35 katına ulaştı.

Vodafone Red’liler 33 ülkede 4G teknolojisini deneyimledi
Yurt dışında tarifelerindeki dakika, mesaj ve interneti sanki Türkiye’deymiş gibi özgürce kullanan Vodafone Red’liler, Türkiye’den de 22 ülkeyi ararken sanki yurt içini arıyormuş gibi hiçbir ek ücret ödemeden dakikalarını kullanabildiler. Ayrıca 33 ülkede 4G teknolojisini deneyimleme fırsatına sahip oldular. Vodafone Red’liler 2014 boyunca uçak biletlerini kişisel asistan aracılığıyla edinme, havaalanına VIP transfer ve havaalanlarında özel lounge’lardan ücretsiz yararlanma fırsatı buldu. Vodafone Red, abonelerine bu dönemde 151 milyon TL‘yi aşan fayda sağlandı.

Vodafone Arena sosyal medya hesapları yoğun ilgi gördü
Beşiktaş JK tarafından Vodafone Türkiye sponsorluğunda inşa edilen ve Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olacak Vodafone Arena’nın sosyal medya hesapları da taraftarlardan yoğun ilgi gördü. Vodafone Arena Facebook hesabı 1,3 milyonun, Twitter hesabı 160 binin, Instagram hesabı ise 45 binin üzerinde hayran sayısına ulaştı.

Vodafone Arena’ya “Stat Abi” diye hitap etmeyi uygun gören taraftarlar Stat Abi içerikli 8 bini aşkın tweet/yorum attı; Vodafone Arena inşaatı önünde 6 bini aşkın selfie çektirdi; Vodafone Arena web sitesine 21 binden fazla taraftarın gönderdiği mesajlar kâğıtlara basılarak inşaatın temeline gömüldü.

Vodafone Arena inşaat çalışmaları internet üzerinden canlı yayınlandı ve yıl boyunca yaklaşık 6 milyon kez izlendi, günlük ortalama izlenme sayısı ise 30 bin oldu. Vodafone Arena için çekilen iki film de internetten toplam 1 milyon 200 bin kez izlendi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>