Vodafone’dan dijital açılış töreni

1

Vodafone Grubu’nun küresel tasarımını Türkiye’ye taşıyan şirket bin 200’den fazla mağazası için 2 yılda bayi yatırımları da dahil 200 milyon TL’nin üzerinde yatırım yapacak. Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik vizyonu ile yatırımlarını sürdüren şirket, yenilediği mağazalarını da vizyonu paralelinde “Dijital Açılış Töreni” düzenleyerek duyurdu. Şirket ayrıca yeni dönemde mağazalarında ek 500 kişilik yeni istihdam yaratacağını da açıkladı.

Vodafone, Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonuyla “Mükemmel Müşteri Deneyimi” için sürdürdüğü hizmet yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. 81 ildeki 1.200’den fazla mağazasını dijital bir tasarımla yenileyecek olan şirket, mağazalarının dijital dönüşümü için bayi yatırımları da dahil olmak üzere 2 yılda toplam 200 milyon TL’nin üzerinde yatırım yapıyor. Yenilenen mağazaları ile daha kaliteli dijital hizmet sunmayı ve daha yüksek müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefleyen Vodafone Türkiye, şu ana kadar tamamlanan 500 mağazası için “Dijital Açılış Töreni” gerçekleştirdi.

Mobil teknolojilere kolay erişim
Dijital bir tasarımla yenilenen Vodafone mağazaları, son teknolojinin kullanıldığı, dijital deneyimlerin uzman danışmanlar eşliğinde yaşandığı ve rahatlığın öne çıktığı konseptiyle dikkat çekiyor. Modüler ve esnek bir tasarıma sahip olan mağazalarda müşteriler, Canlı Cihaz Deneyim Alanı ile cihazları rahatça deneyimlerken, Teknoloji Alanı’nda (Tech Zone) konunun uzmanı çalışanlardan özel danışmanlık hizmeti alabiliyor. Tüm tarifelerin karşılaştırmalı olarak sunulduğu Tarife Alanı ve dijital müşterilerin ihtiyaçlarına uygun tarifeler ile birbirinden özel Vodafone Red fırsatlarının tanıtıldığı Vodafone Red Alanı da ziyaretçilerin mobil deneyimini zenginleştiriyor. Basit ve kolay anlaşılır şekilde gruplandırılmış sergi alanlarının yanı sıra popüler cihaz ve tarifelerin sergilendiği Vodafone Çok Satanlar Masası da ziyaretçilere rahat bir keşif ortamı sağlıyor. Ziyaretçiler, Aksesuar Alanı’nda, “Redlife” markası altında yüksek kaliteli mobil iletişim aksesuarları ile buluşuyorlar.

81 ilde dijital deneyim
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıldağ, açılışta yaptığı konuşmada, bunun sadece bir mağaza açılışı olmadığını, Vodafone Grubu’nun Türkiye’ye olan güvenini gösteren, hizmet alanında yapılan önemli bir yatırım hamlesi olduğunu vurguladı. Kızıldağ, şunları söyledi:

“Vodafone Grubu’nun tüm dünyada büyük bir yatırımla hayata geçireceği mağazalarındaki yenilenmenin öncü ülkelerinden biri olarak Vodafone Türkiye seçildi. Globalde gerçekleşecek mağaza dönüşümünün büyük bir kısmı Türkiye’yi kapsıyor. Bu güvenle 81 ilde başlattığımız yatırım hamlesiyle Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı sağlayacağız. 2 yılda bayi yatırımlarımız da dahil 200 milyon TL’nin üzerinde yatırımla bin 200’ü aşkın mağazamızı son teknolojilerle yenileyerek, Türkiye’nin her yerinde aynı kalitede hizmet sunmayı ve daha yüksek müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefliyoruz. Mağazalarımızı, teknolojiyi müşterilerimiz açısından daha kolay ulaşılabilir hale getirecek şekilde baştan sona yeniliyoruz. Müşterilerimize yeni teknolojileri rahatlıkla deneyimleyebilecekleri daha samimi ve rahat bir ortam sunuyoruz. Vodafone Türkiye olarak, mükemmel müşteri deneyimi sağlamaya yönelik hizmet yatırımlarımızı artırarak sürdüreceğiz.”

Yeni dönem mağaza planlarında kadınların işgücüne katılımına özel önem vereceklerini kaydeden Kızıldağ, yatırımcılarından çalışanlara sadece kadınların çalışacağı mağazaların da kısa bir sürede duyurulacağına dikkat çekti.

Yorumlar

  1. Ciddi olumsuz eleştirilerim var. Vodafone Europa birimiyle 2012’de 10 sayfa rapor halinde paylaşmıştım.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>