Vodafone’dan dijital servis tasarımı yarışması

0

Vodafone, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını tek platformdan karşılayabilmesini sağlayan Vodafone Yanımda uygulamasına yeni özellikler kazandırmak üzere, 4-5 Mayıs tarihlerinde Vodafone Park’taVodafone Designathon” adıyla bir tasarım yarışması düzenleyecek. Vodafone Yanımda uygulamasındaki belli müşteri deneyimlerinin yeniden tasarlanmasını sağlayacak yarışmaya www.vodafonedesignathon.com adresinden 23 Nisan’a kadar başvuru yapılabiliyor.  

Yarışmayı değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:  “Vodafone Yanımda uygulamamızla, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını tek bir platform üzerinden sorunsuz karşılayabilmelerini hedefliyoruz. Müşterilerimizin talep ve önerileri doğrultusunda onlara en iyi deneyimi sunmak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, Vodafone Yanımda uygulamamıza özel bir tasarım yarışması düzenlemeye karar verdik. Vodafone Park’ta 2 gün sürecek ‘Vodafone Designathon’da takımlar Vodafone Yanımda uygulamamıza yönelik kullanıcı odaklı ve yenilikçi fikirler geliştirmek için yarışacak.”

Kimler katılabilecek?

 “Vodafone Designathon”a Sketch, Invision, Zeplin, Adobe XD, Illustrator, Photoshop gibi tasarım araçlarını kullanabilen; üniversite son sınıf öğrencisi, yeni mezun ya da servis, ürün, deneyim tasarımı alanlarında çalışmakta olan herkes katılabiliyor. Katılımcıların 18 yaşından büyük olması gerekiyor.

Ne yapılacak?

 Katılımın ücretsiz olduğu “Vodafone Designathon”da katılımcılar, operatör dünyasının farklı yönlerini keşfetme şansı bulacak. 2 ya da 3 kişilik takımlar halinde yarışacak olan katılımcılar, Vodafone Yanımda uygulamasındaki belli kullanıcı deneyimlerini kullanıcı odaklı ve yenilikçi bir perspektifle baştan tasarlayacak. Kodlamanın yapılmayacağı yarışmada katılımcılar, sadece Ödeme, Kullanımı Artırma, Satış, Online Mağaza ve Yurtdışı Deneyimi gibi farklı senaryoların tasarımı üzerinde çalışacak. Bu kapsamda, katılımcılardan, Vodafone Yanımda uygulamasındaki fatura ödeme ve TL yükleme deneyiminin iyileştirilmesi; Avantaj Cepte ve Oyun gibi özelliklerin geliştirilerek Vodafone Yanımda uygulamasının kullanımının artırılması; Tarife Değişimi, Ek Paket ve Dijital Servisler gibi özelliklerin geliştirilmesi; Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden cihaz seçimi ve teslimatı deneyiminin tasarlanması; kullanıcıların yurtdışına çıkmadan önce veya yurtdışındayken GSM kullanımı ve ziyaret edilen ülke ile ilgili bilgilere erişebilmesi konularında servis ve deneyim tasarımı yapması istenecek.

Para ödülü verilecek

Vodafone Park’ta 2 gün sürecek “Vodafone Designathon”da ilk gün açılış konuşmalarının ardından katılımcılar çekilişle belirlenecek senaryolar üzerinde çalışacak. Gün içinde mentorlarla masa başı toplantılar yapma fırsatı da bulacak olan katılımcılar, gün sonunda çalışmalarını teslim edecek. İkinci gün ise projeler jüri ve diğer katılımcılara sunulacak. Yapılacak değerlendirmenin ardından yarışmada dereceye girenler açıklanacak.

“Vodafone Designathon”da birinci takıma 20 bin TL, ikinci takıma 10 bin TL ve üçüncü takıma 5 bin TL para ödülü verilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>