Vodafone’dan “yarına hoş geldiniz” etkinliği

0

Vodafone’un bu yıl ilk kez düzenlediği Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi, bugün (14 Mayıs) Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi. “Yarına hoş geldiniz” temasıyla gerçekleştirilen zirve; mimariden modaya, spordan müziğe kadar birçok alanda dünyayı dijitalleştiren lider isimleri Türkiye’de ilk kez buluşturdu. “Gelecek Burada”, “Keşfedin”, “Yarını Tasarlayın” ve “Fark Yaratın” ana başlıkları altında 13 farklı oturumda 18 konuşmacıyı ağırlayan zirvede hayatın her alanında dijitalleşmenin etkileri ele alınıyor, Türkiye’den ve dünyadan dijitalleşme örnekleri veriliyor. 3 bini aşkın davetlinin katılımıyla başlayan zirve ile birey ve kurumların dijitalleşmede yeni trendlerle tanışarak geleceğin dünyasına bugünden hazırlanmaları hedefleniyor.

Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt
Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt

Gökhan Öğüt: “Türkiye’de dijitalleşme diyaloğunu başlatmak istiyoruz”
Dünyaca ünlü sanatçı Mercan Dede’nin hazırladığı hologram şovu ile başlayan zirvenin açılış konuşmasını ise Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt yaptı. Konuşmasına Mercan Dede’ye teşekkür ederek başlayan Öğüt, şunları söyledi:

“Tıpkı Mercan Dede’nin dediği gibi, nasıl tasavvuf  onun için zaman ve mekândan bağımsız ise biz de bugün sizlerle ‘zamandan ve mekândan bağımsız olarak geleceği bize bugünden yaşatan’ dijital teknolojileri konuşmak istiyoruz. Ben dijital doğanlardan biri değilim. Bu nedenle, genişbant internet erişiminin, dijitalleşmenin yaşantımızı nasıl değiştirdiğini yakından biliyor ve değerini anlıyorum. Bugün Türkiye’de hayatında daha önce hiç teknoloji kullanmamış binlerce çiftçimiz tarlasını evinde oturduğu yerden sulayabiliyor. Dijitalleşme ile artık ülkemizde binlerce kadın ekonomik hayata kolayca katılabiliyor. Artık, sağlıktan bankacılığa, tarımdan hizmete, her sektörde dijitalleşme yaşamı ve iş yapış şekillerini değiştiriyor.”

“Geleceği bugünden yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz”
Dijitalleşme vizyonları doğrultusunda Kasım 2013’te Dijital Dönüşüm Hareketi’ni ilan ettiklerini belirten Öğüt, şöyle devam etti:
“Misyonumuzu dünyanın en ileri genişbant teknolojileri ile Türkiye’de herkese daha iyi bir gelecek için ilham vermek olarak belirledik. Bu amaçla, özellikle hem sabit hem de mobil genişbant yatırımlarımızı artırdık. 2014 yılında 5 milyon abonemizi dijitalleşmeyle tanıştırdık, ‘Yarına Hazırım’ programımız ile tam 770 bin şirket ile dijitalleşme diyaloğunu başlattık. Vodafone Grubu da dünya çapında 450 milyon bireye ve 20 milyon işletmeye hizmet veriyor, onların dijitalleşmesi için önemli yatırımlar yapıyor. Geçen Aralık ayında Berlin’de düzenlediğimiz konferans ile Avrupa’nın dijitalleşme ihtiyaçlarını Grup CEO’muz Vittorio Colao ve Almanya Şansölyesi Angela Merkel’in katılımıyla tartışmıştık. Bundan kısa bir süre sonra Avrupa Komisyonu da aksiyon aldı ve ‘Dijitalleşen Avrupa’ için yol haritası yaratmak için harekete geçti. İşte bu çalışmalardan esinlenerek, biz de bu yıl ilk kez bu zirveyi düzenliyoruz. Bugün burada sizlerle Türkiye’de dijitalleşme diyaloğunu başlatmak istiyoruz. Vodafone olarak, geleceği bugünden yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.”

Türk iş dünyası dijitalleşmeyi konuştu
Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi 2015, Türk iş dünyasının liderlerini de dijitalleşmede buluşturdu. Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt’ün yönettiği ve Doğan TV Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin katılımıyla düzenlenen “Türkiye’de Dijitalleşme” konulu açılış oturumunda, Türkiye’nin dijitalleşme performansı masaya yatırıldı. İş dünyası, medya, ticaret ve bankacılık alanlarında dijital dönüşümün öneminin tartışıldığı oturumda, dijitalleşmenin toplumsal ve ekonomik kalkınmadaki rolü incelendi.

Finalde dijital defile ve parti var
Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi 2015, Türkiye’nin ilk dijital defilesine de ev sahipliği yapacak. “Yaşamın Kaynağı” adlı defilede, ünlü tasarımcı Arzu Kaprol’un geleceğin tasarım kodlarını barındıran “Arzu Kaprol 2016 Kış Koleksiyonu” sunulacak. Zirve kapsamında ayrıca, Arzu Kaprol’un Vodafone mobil iletişim teknolojilerini de kullanarak hazırladığı, dört mevsim giyilebilir özel tasarım ceket de son yıllarda moda dünyasında hızla yaygınlaşan “işlevsel akıllı giyim” teknolojisinin Türkiye’deki ilk örneği olarak sergilenecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>