Techinside Google News
Techinside Google News

VoIP fidye DDoS saldırısıyla savaşıyor

VoIP fidye DDoS saldırısıyla zor günler geçiriyor. Saldırganlar ABD ve Kanada merkezli şirketlere hizmet veren VoIP’e saldırdı.

VoIP fidye DDoS saldırısıyla zor günler geçiriyor. Saldırganlar ABD ve Kanada merkezli şirketlere hizmet veren VoIP’e saldırdı.

VoIP fidye DDoS saldırısı ile zor günler geçiriyor

ABD ve Kanada’daki işletmelere internet telefonu hizmeti veren VoIP, 16 Eylül’de bir DDoS saldırısına uğradı. Bu saldırı şirketi bir hayli zor durumda bıraktı.

- Advertisement -

Twitter üzerinden yapılan paylaşımda şirket, altyapımıza yönlendirilen devasa DDoS. Bağlantı kurmanızı sağlamak için tüm hizmetlerimizi yeniden kurmak için tam olarak çalışmaya devam ediyoruz. BleepingComputer tarafından bu haftanın başlarında bildirildiği üzere saldırı, alan adı hizmeti (DNS) altyapısını da etkiledi. Saldırıların ilk kez kabul edilmesinden birkaç gün sonra web sitesine erişim zor olmaya devam ediyor.

VoIP.ms, müşterilerden özür diledi ve hala ‘fidye DDoS saldırısı’ olarak tanımladığı saldırı tarafından hedef alındığını doğruladı. VoIP.ms, 125 ülkede 80.000’den fazla müşterisi olduğunu söylüyor. BleepingComputer, saldırganların DDoS saldırılarını durdurmak için bugün yaklaşık 45.000 dolar değerinde bir bitcoin istediğini bildirdi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir