Volkswagen 3D akıllı gözlük kullanmaya başlıyor

0

google glassArtırılmış gerçeklik gözlükleri, Google’ın Glass gözlükleri ile yıllar önce gündemimize girmişti. Google Glass, sosyal hayatta büyük tepki çekince Google gözlük projesini sadece iş dünyasındaki profesyonellere yönelik olarak revize edeceğini belirtmişti. Gerçi, Microsoft’un Hololens sansasyonundan sonra Google Glass’ı tekrar sosyal alanlara uygun olarak düzenleme kararı alsa da, iş dünyası için revize edilen model de hala geçerliliğini sürüdürüyor.

Alman otomotiv devi Volkswagen de şimdi, fabrikasındaki işçilerin doğru lojistik verilere ulaşabilmesi için 3D akıllı gözlük kullanacağını duyurdu.

Fabrikadaki işçilerin 3 ay boyunca sürecek denemede 3D akıllı gözlükler kullanacağını vurgulayan Volkswagen, basın duyurusunda gözlüğün markası hakkında bilgi vermemiş olsa da basın bülteniyle yayınladığı görseldeki işçinin Google Glass’a benzeyen bir gözlük kullandığı da dikkatlerden kaçmadı.

İşçiler gözlükleri, fabrikadaki montaj işlemleri sırasında gerekli verilere pratik biçimde ulaşabilmek için kullanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>