Volkswagen CEO değişikliğine gitti

0

Volkswagen CEO

Alman otomotiv devi Volkswagen, yönetim kadrosunda önemli bir değişiklik yaptı. Volkswagen CEO görevine Ralf Brandstatter geçti.

Volkswagen CEO değişikliği yaptı

Yönetim kurulu tarafından verilen karar doğrultusunda Volkswagen üste düzey kadrosunda önemli bir değişiklik yaptı. Şirketin yeni CEO’su Ralf Brandstatter getirildi.

Volkswagen CEO’luk görevini kendi iç transferiyle gerçekleştirdi. Volkswagen Passenger Cars’ta COO olarak görev yapan operasyondan sorumlu üst düzey yönetici Brandstatter şirketin yeni CEO’su oldu. Şirketin şu anki CEO’su olan Herbert Diess ise 1 Temmuz itibariyle artık tepe yönetici olarak görev yapacak. Diess yaptığı açıklamada, bu atamadan dolayı memnun olduğunu Brandstatter’ın COO görevini başarıyla yerine getirdiğini söyledi.

Göreve başlayacak olan Brandstatter, yeni göreviyle birlikte Volkswagen’in izleyeceği yeni strateji hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Brandstatter, Transform 2025+ stratejisi ile karbonsuz mobilite konusunda öncü markalardan biri olacaklarını söyledi. Ayrıca dijital teknoloji şirketi olma yolunda çalışmalarına devam edeceklerini de belirtti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>