Volkswagen elektrikli araçlara geçişteki soruna dikkat çekiyor

0

Volkswagen elektrikli araç

Volkswagen elektrikli araçlara geçişte yaşanacak iş kaybına dikkat çekti. 30 bin kişiye kadar iş kaybı yaşanabileceği belirtildi.

Volkswagen elektrikli araçlara geçişi ele aldı

Volkswagen yaptığı açıklamada, Tesla gibi Almanya’nın otomobil pazarına yeni girenlerden gelen rekabetin Volkswagen’i ana fabrikasını elektrikli araçlar üretmeye dönüştürme planlarını hızlandırmaya ittiğini söyledi.

Volkswagen sözcüsü Michael Manske, Tesla’ya ve Avrupa’ya giriş yapan yeni Çinli otomobil üreticilerine işaret ederek, “Pazara yeni girenler göz önüne alındığında Wolfsburg’daki fabrikamızın rekabet gücünü ele almamız gerektiğine dair hiçbir soru yok” dedi.

Manske: “Tesla, Grunheide’de üretkenlik ve ölçek için yeni standartlar belirliyor” dedi ve Berlin yakınlarında inşa halinde olan ve en yüksek kapasitede haftada 5.000 ila 10.000 araba üretecek olan bir Tesla fabrikasına atıfta bulundu.

Volkswagen CEO’su Herbert Diess’in Eylül ayında bir denetleme kurulu toplantısında EV’lere geçişin şirkette 30.000 kişiye kadar işe mal olabileceğini söylediği bir raporu yalanladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>