Volkswagen ID.4 SUV tanıtıldı

0

Volkswagen ID.4 SUV

Türkiye’de satılacak ilk elektrikli Volkswagen olacak Volkswagen ID.4 SUV tanıtıldı. Aylardır beklenen araç artık görücüye çıktı.

Volkswagen ID.4 SUV Türkiye’de de satılacak

Elektrikli araç piyasasına ağırlık veren VW, yeni elektrikli modellerini tanıtmaya devam ediyor. Uzun bir süredir beklenen ve teaser görselleriyle sızan elektrikli SUV, artık resmen tanıtıldı.

Volkswagen ID.4 SUV, Türkiye’de de satılacak olması ve Türkiye’de satılan ilk elektrikli VW olmasıyla dikkat çekiyor. 204 beygir gücündeki araç 0’dan 100 km/s hıza sadece 8.5 saniyede çıkıyor. Bu da elektrikli bir SUV için oldukça yüksek bir performans diyebiliriz. Maksimum hızı 160 km/s ile sınırlandırılan Volkswagen ID.4 SUV, 77 kWh’lik bataryaya sahip.

Aracın tam dolu batarya ile 520 km yol gidebileceği belirtiliyor. Ayrıca ilerlen süreçte 302 beygir gücünde dört çeker modelin de satışa sunulması beleniyor.

Aracın şarj süresine baktığımızda ise şarj tipine göre değişkenlik görüyoruz. 11 kW’lık dahili şarj cihazları ile bir saatlik şarjda 53 km’lik yol gidilebiliyor. 125 kW’lık hızlı şarj istasyonuyla ise yarım saatlik şarj ile 320 km’lik menzile ulaşılabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>