Volkswagen, Manisa’da şirket kurdu

0

Yıllardır konuşulan yatırım için Volkswagen, Türkiye’de şirket kurdu

Türkiye’ye gelip gelip gelmeyeceği yıllardır konuşulan Volkswagen, Türkiye’de şirket kurdu. Ticaret Sicili Gazetesi’nin bugün yayımlanan nüshasında, Volkswagen’in Manisa’da şirket kurduğu ortaya çıktı. Buna göre, şirketin ticarî unvanı “Volkswagen Türkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.” olarak belirlendi. 

Şirketin sermayesi 943,5 milyon TL 

Ticaret Sicili Gazetesi’ndeki bilgide şirketin sermayesinin 943 milyon 500 bin TL olduğu bildirildi. Şirketin yönetim kurulu ise  Jens Kellerbach ve Dr. Jurgen Unser’den oluşuyor. İkili, üç yıl süreyle bu görevi üstlenecek. 

Merkezi Almanya’nın Wolfsburg şehrinde bulunan Volkswagen Group’un 20 Avrupa ve 11 Amerika, Asya ve Afrika ülkesinde toplam 122 fabrikası bulunuyor. Manisa’daki fabrika ise 123.cü fabrika olacak. Şirket geçen yıl toplam 10,8 araç milyon satarak 236 milyar Euro gelir elde etti. Volkswagen Group şu markalardan oluşuyor: Volkswagen Passenger Cars, Audi, SEAT, ŠKODA, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, Volkswagen Commercial Vehicles, Scania ve MAN. 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>