Volkswagen, Mobileye ile işbirliği açıkladı

0

Alman otomotiv devi Volkswagen, akıllı otomobiller için sensör sistemleri üreten Mobileye ile işbirliği yapacağını duyurdu. Volkswagen’in açıklamasına göre şirketin otomobilleri 2018’den itibaren Mobileye sensörleri ile fabrikadan çıkacak.

Mobileye’ın kamera tabanlı navigasyon ve harita servislerini kullanacak olan Volkswagen böylece çarpışma uyarıları, akıllı sürüş teknolojileri gibi konularda daha avantajlı otomobiller üretebilecek. 

Volkswagen de artık Mobileye kullanacak

Mobileye ürünleri, aralarında Audi, BMW, General Motors,Ford ve Tesla’nın da olduğu bir düzine otomobil üreticisi tarafından kullanılıyor.

Mobileye sayesinde Volkswagen otomobillerinde Road Experience Management (REM) adı verilen yeni bir akıllı sürüş teknolojisini kullanıma alacak. REM sayesinde otomobil ön tarafında bulunan kameradan gelen verilerle, çevresindeki alanın anlık olarak yüksek çözünürlüklü haritasını çıkaracak. Böylece daha emniyetli bir sürüş için gerekli verileri elde etmiş olacak. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>