Volkswagen satış stratejisini değiştiriyor

0

Volkswagen satış

Elektrikli araç sektörüne yönelik çalışmalarına devam eden Volkswagen satış stratejisini değiştiriyor. Volkswagen, online araç satışı yapmaya başlayacak.

Volkswagen satış için internete yöneliyor

Otomotiv sektörünün dev isimleri, koronavirüs döneminde hem iş yapış şekillerinde hem de satış stratejilerinde önemli yeni bir döneme girdi. Özellikle satış alanında artık otomotiv firmaları internete yönelmeye devam ediyor.

Volkswagen ID serisi elektrikli otomobillerini kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanırken, satış bölümüyle ilgili soru işaretlerini de kaldırmaya çalışıyor. Müşterilerin istedikleri bilgiye daha hızlı ve daha kolay bir şekilde ulaşabilmesi için Volkswagen ID serisi araçlar internetten satılacak. Online randevu alan müşteriler, satış temsilcileriyle iletişime geçebilecek ve araçla ilgili detaylı bilgiler elde edebilecekler.

İnternetten satış sistemine ilk olarak Avrupa’daki Volkswagen bayileri geçiş yapacak. Bu bayilerde Volkswagen ID 3 satışları gerçekleştirilecek. Benzer şekilde otomotiv sektörünün bir diğer dev ismi Volvo da internetten araç satışı yapacağını duyurmuştu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>