Volkswagen Tesla pilleriyle şarj istasyonu kuracak

0

Broadcom ve Volkswagen

Alman otomotiv devi Volkswagen, elektrikli otomobillerinin şarj ihtiyacını karşılamak üzere kuracağı şarj istasyonlarında, rakibi Tesla’nın pillerini kullanacak.

Tesla Powerpacks pilleri

Satın aldığı Electrify America şarj istasyonlarının 100’ünde Tesla pillerini kullanacağını duyuran Volkswagen, bu pillerin büyük oranda ABD’nin batı sahillerine yerleştirileceğini de açıkladı.

Tesla Powerpacks pilleri, elektriğin ucuz olduğu saatlerde şebekeden enerji çekip bu enerjiyi daha sonra, elektriğin pahalı olduğu saatlerde kullanabiliyor. Böylece enerji maliyetini düşük tutabiliyor.

Volkswagen’in satın aldığı şarj istasyonu ağı Electrify America’nın ABD çapında 500 istasyonu bulunuyor. Volkswagen bu istasyonları yaygınlaştırarak ABD’de elektrikli araçlara yakıt satan en büyük elektrik dağıtıcısı olmak istiyor. Bir diğer anlamda, elektrikli otomobil çağının en büyük “benzin istasyonu” ağını kurmayı planlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>