Volkswagen tıbbi vantilatör üretecek

0

Volkswagen tıbbi vantilatör

Otomotiv üreticileri, tıbbi ekipman üretimine destek olmak için strateji değiştiriyor. Volkswagen tıbbi vantilatör üretebileceğini, bunun için çalışmalara başladığını duyurdu.

Volkswagen tıbbi vantilatör için destek verecek

Farklı sektördeki birçok üretici, koronavirüs ile mücadele için fabrikalarını dönüştürüyor. Otomotiv sektörünün ismi Volkswagen’den de bu yönde bir hamle geldi.

Alman otomotiv devi Volkswagen yaptığı açıklamada, 3D yazıcı kullanarak vantilatör vb. tıbbi ekipmanların üretimini yapabileceğini duyurdu. Özellikle koronavirüs salgını nedeniyle hastanelerde tıbbi ekipman stoklarının azalmasının, Volkswagen’i harekete geçirdiği ve bu konuda destek sağlayabileceği belirtildi. Benzer şekilde Ford, General Motors, Ferrari ve Nissan da bu konuda destek verebileceklerini duyurdu.

Volkswagen tarafından yapılan açıklamada, doğru prototipi elde ettikleri an direkt olarak üretime başlayabilecekleri belirtildi. Kendileri için yeni olan bu alanda destek verecekleri söylendi.

Teknoloji dünyasında sağlık ekipmanları üreticilerine destek gelmeye devam ediyor. Daha önce TV üreticisi Sharp, maske üretimine destek vermek için fabrikasını dönüştürmüştü. Aynı şekilde oyun sektörünün dev ismi Ryzen de maske üretimi yapacağını duyurmuştu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>