Ticari araçları da akıllı telefondan seçiyoruz

0

Otomobille sınırlı olmaksızın, yeni bir ürün veya hizmet almadan önce elimizi akıllı telefonumuza atıyoruz. Araştırmalarımızı mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiriyoruz. Volkswagen Ticari Araç tarafından yayınlanan bilgilere göre, bu durum ticari araçlar için de değişmiyor.

Mobil dünyanın hızla yayılması ve ticari araç müşterilerinin internet alışkanlığının masaüstü bilgisayarlardan, mobil cihazlara kayması üzerine mevcut mobil sitesini yenileyen Volkswagen Ticari Araç, bu yeni sitenin amaca en uygun şekilde hizmet edebilmesi için Google araçlarını kullandı.

Google’ın hedef kitle üzerinde kullanıcı alışkanlıklarını inceleyerek yaptığı araştırmalardan elde edilen; ticari araç kullanıcılarının çoğunlukla mobil siteleri tercih ettikleri, yüzde 94 oranında telefonu dik konumdayken ve başparmaklarıyla kullandıkları sonuçlarına uygun olarak, tasarlanan yeni mobil sitede işlevsiz alanlar da ortadan kaldırıldı. Farklı ekran çözünürlükleri hedeflenerek, farklı telefonlarda kendini otomatik olarak ölçeklendiren mobil sitenin, başparmak hareketinin telefon üzerinde yapabileceği alanlara yoğunlaşarak, kullanıcıların mobil siteyi rahatlıkla kullanmasının sağlandığı da belirlendi.

Testler 3 ay sürdü

Mart ayında yayına alınan yeni mobil site, 3 ay boyunca çeşitli kullanıcı testlerine tabi tutuldu. Son olarak Google’ın İrlanda’daki genel merkezi tarafından da incelenen Volkswagen Ticari Araç mobil sitesi, geliştirmesinin tamamlanması sonrasında güncel sürümü ile hizmet vermeye başladı.

Kullanıcı testleri sonrasında siteye bir dizi test uygulandı ve yapılan analize göre Volkswagen Ticari Araç’ın yeni mobil sitesinde, müşterilerin kullanım kolaylığına ait bir gösterge olan ‘Hemen Çıkma Oranı’nın yüzde 50 oranında azaldığı ve siteye giriş yapan tüm kullanıcıların mobil siteyi rahatlıkla kullanmasının sağlandığı, kullanıcıların tek seferde gezdiği sayfa adedinin yüzde 100 artırıldığı tespit edildi.

Yeni mobil siteye, kısa ve anlaşılabilir bir menüye sahip tasarlanmış olması, Volkswagen Yetkili Satıcılarına ulaşmanın kolaylaştırılmış oluşu ve hızının 3 kat iyileştirilmesi gibi sonuçlar da dikkate alınarak “Yüzde 100 kullanıcı deneyimine uygun” unvanı verildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>