Volkswagen ve Bosch otonom sürüş için bir araya geldi

0

Volkswagen ve Bosch otonom sürüş

Volkswagen ve Bosch otonom sürüş için birlikte çalışacağını bildirdi. İki şirket, yazılım konusunda işbirliğini duyurdu.

Volkswagen ve Bosch otonom sürüşe odaklanıyor

Volkswagen, Tesla’ya yetişmek amacıyla Alman otomobil üreticisinin tüm filosuna eller serbest sürüş işlevlerini getirmek için ortak bir yazılım platformu geliştirmek üzere Robert Bosch GmbH ile ortaklık kuruyor.

VW’nin Cariad yazılım birimi ve Bosch tarafından duyurulan platform, daha geniş sektöre açılmadan önce tüm Volkswagen Grubu binek araçlarına hizmet verecek. İlk adım olarak ortaklar, sürücülerin kablosuz bir güncelleme yoluyla ellerini geçici olarak direksiyon simidinden çekmelerini sağlayacak teknolojiyi gelecek yıldan itibaren kullanıma sunmayı planlıyor.

Cariad CEO’su Dirk Hilgenberg verdiği demeçte, “Hız çok önemli. Tesla’nın yollarda bir milyon aracı var ve bu arabalar her geçen gün daha da büyüyor” dedi. Yoğun zamanlarda, Avrupa’nın en büyük otomobil üreticisi ile dünyanın en büyük otomobil parçası tedarikçisi arasındaki çaba, her iki firmadan da 1.000’den fazla işçiyi içerecektir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>