Volocopter uçuş standartları için yeni şirket aldı

0

Volocopter uçuş standartları

Volocopter uçuş standartlarını daha kapsamlı hale getirmek için yeni şirket satın aldı. DG Flugzeugbau, Volocopter bünyesinde faaliyet gösterecek.

Volocopter uçuş standartlarını genişletiyor

Alman uçan taksi girişimi Volocopter yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği’nin hava güvenliği düzenleyicisinin üretim standartlarına uyumu güvence altına alacak bir hareketle, DG Flugzeugbau’yu satın aldı.

Şartları açıklanmayan satın alma, Bruxel merkezli Volocopter’ın mevcut EASA tasarım onaylarına ek olarak Avrupa Birliği Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA) ile uyumlu üretim organizasyonu onayına sahip olması anlamına geliyor.

Volocopter, uçağını ticari kullanıma doğru ilerletmek için gerekli tasarım ve üretim organizasyonu onaylarına sahip olan ilk ve tek elektrikli dikey kalkış ve iniş şirketi. Volocopter’ın büyük bir drone gibi görünen iki kişilik uçan taksisini 2024 Paris Olimpiyatları için düzenli hizmete sokması bekleniyor. Aynı zamanda benzer şekilde, kargo görevlerini yerine getirecek bir hava aracı da geliştiriyor.

Volocopter, kısa süre önce sertifikasyon çabasını finanse etmek için 200 milyon Euro toplamıştı. Volocopter’in rakipleri Lilium ve Joby, borsada işlem gören şirketlerle birleşerek ABD borsasında yer alma planını açıklamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>