Volskwagen CEO’su Diess, Musk’a göndermede bulundu

0

Volskwagen CEO’su Diess

Volskwagen ile Tesla arasında elektrikli araç rekabeti kızışıyor. Volskwagen CEO’su Diess, Elon Musk’a Twitter üzerinden bir göndermede bulundu.

Volskwagen CEO’su Diess Twitter’a katıldı

Elektrikli araç sektöründe rekabet kızışmaya devam ederken, sektörün dev isimleri birbirlerine Twitter üzerinden göndermelerde bulunabiliyor. Bunun sonuncusu ise Volskwagen CEO’su Diess’den geldi.

Twitter’a yeni katılan Herbert Diess, paylaştığı ilk tweet’lerden birinde Elon Musk’a gönderme yaptı. Diess, Avrupa’da ID3 ve E-Tron elektrikli araçlarının Tesla’nın önüne geçtiğini belirtti. Böylelikle Diess, Tesla’yı geride bıraktıklarını vurgulamış oldu.

Twitter’da takipçilerine verdiği yanıtlarla sürekli gündem olan Elon Musk ise bu tweete henüz karşılık vermedi. Ancak bu ikili arasındaki atışmaların oldukça samimi olduğunu söyleyebiliriz. Diess, Elon Musk’ı düşman olarak değil, çok güçlü bir rakip olarak görüyor. ID 3’ü deneyen Elon Musk ise Volskwagen’e yaptığı ziyarette bu aracı denemiş ve hayran kaldığını dile getirmişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>