Voltran, bana bir bardak çay getir!

0

Günde 3 öğün yemek yapılan, sürekli hazırlık ve temizlik işlerinin yoğunluğunu yaşayan mutfaklar, dünyanın en işlek fabrikaları kadar iş gücüne ihtiyaç duyuyor.

Çalışan anneler buna bayılacak!

Çalışan insanlar içinse mutfaktaki bu tempoya yetişmek kolay iş değil. Tüm dünya mutfakta yemek hazırlayan, temizlik yapan robotları beklerken bu ihtiyaca ilk olarak Nvidia cevap verebilir.

Nvidia’nın duyurusunu yaptığı yeni bir çalışma, şirketin yakında bir mutfak robotunu piyasaya çıkarabileceğini ortaya koydu.

Seattle’da özel bir laboratuvar açan Nvidia, burada mutfaklarda çalışacak ve farklı görevleri yerine getirecek robot teknolojileri geliştirmek için çalışmalar yapacak. Elbette bu çalışmalar, arşivde saklanmak üzere yapılmıyor ve şirketin geliştirdiği robot teknolojilerini yakında piyasaya sürmesi bekleniyor. 

Böylece salonda otururken, mutfak robotunuza “Voltran, bana bir bardak çay getir,” ya da  “peynirli bir sandviç yap, yanına da bir meyve suyu sık ve salona getir,” gibi emirler verebileceksiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>