Volvo akü modülleri üretecek

0

Volvo akü

Volvo Group’un Belçika’nın Gent kentindeki kamyon fabrikası, 2025 yılında akü modülleri üretmeye başlayacağını duyurdu. Şimdiye kadar grup, gruba hem hücreler hem de modüller sağlamak için ortaklara bağımlıydı.

Gent’te akü modülü üretim kapasitesi kurma yatırım kararı, Volvo Group’un akü sistemleri için gelecekteki değer zincirini şekillendirmesi için bir başka önemli adımdır. Gent’teki yeni pil modülü üretim hattı, hem ortaklardan hem de İsveç’te planlanan pil hücresi fabrikasından pil hücrelerini kullanmalarına izin verecek. Volvo Group, modül üretiminin bu ilk adımı için 75 milyon euro yatırım yapmayı planlıyor.

İsveç, Göteborg’daki Volvo Group kamyon montaj fabrikası, yaklaşık 95.000 kişiyi istihdam ediyor ve 190’dan fazla pazarda müşterilere hizmet veriyor. Volvo Group, dünyada bunu yapan ilk küresel üretici olan ağır hizmet tipi elektrikli kamyonlar inşa ediyor. Volvo Trucks, şirketin en önemli ürün yelpazesi olan ağır hizmet kamyonlarının elektrikli versiyonlarının seri üretimine başlıyor: Volvo FH, Volvo FM ve Volvo FMX Bu kamyonlar toplam 44 ton ağırlıkta çalışabilir ve üç model yaklaşık olarak temsil edilir.

2023’ün ikinci yarısında Ghent’teki tesis ayrıca akülü elektrikli ağır hizmet kamyonları üretmeye başlayacak. Bu elektrikli kamyonlara güç sağlamak için gereken pil paketleri Ghent fabrikasında üretiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>