Volvo çevreci üretimine devam ediyor

0

Volvo çevreci üretim

İklim değişikliği ile mücadele eden Volvo, üretimini de bu yönde değiştiriyor. Volvo çevreci üretimine Çin’de devam ediyor.

Volvo çevreci üretim stratejisi izliyor

Karbon emisyonlarının tehlikeli seviyelere gelmesi, üreticilere harekete geçirdi. Bunun için birçok üretici, fabrikalarında tamamen yenilenebilir enerji kullanmaya yönelik adımlar atıyor.

Otomotiv sektöründe ise bu konuda en dikkatli davranan isimler arasında Volvo yer alıyor. İsveç merkezli otomotiv devi, Çin’de bulunan ikinci fabrikasında da yüzde 100 iklim nötr unvanını kazandı. Şu anda küresel ölçekteki üretim ağında yüzde 90 iklim nötre ulaşan Volvo, ikinci fabrikasıyla bu alanda önemli bir adım daha atmış oldu.

Volvo’nun 2025 yılı üretim hedefleri arasında ise tamamen iklim nötr olmak yer alıyor. Yeni fabrikanın enerji ihtiyacı ise yüzde 83 biyokütle, yüzde 17 rüzgar enerjisinden karşılanacak.

Elektrikli araçlarıyla kullanıcı bazlı bir şekilde de stratejisini sürdüren Volvo, birçok üreticiye örnek oluyor. Volvo Cars Kıdemli Başkan Yardımcısı Javier Varela, Çin’de aldıkları desteklerin kendilerini heyecanlandırdığını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>