Volvo güvenli otomobiller için çalışıyor

0

Volvo güvenli otomobiller

Volvo güvenli otomobiller için EQUAL VEHICLES FOR ALL projesini başlattı. Bu projeyle, herkes için güvenlik sağlanması planlanıyor.

Volvo güvenli otomobiller projesi

Trafik kazalarıyla ilgili genel verilere bakıldığında, kadınların otomobil kazalarında yaralanma ihtimalinin erkeklerden daha yüksek olduğu görülüyor. Bu istatistiğin arkasındaki nedenlerden biri ise çarpışma testlerinin genellikle erkek mankenlerle yapılıyor olması.

Volvo, bu durumun önüne geçmek için EQUAL VEHICLES FOR ALL isimli projesini başlatacak.

Güvenlik konusuna en çok önem veren şirketlerden biri olan Volvo, kazalarda ölüm konusunda da en olumlu istatistiğe sahip.

Bu yeni projeyle Volvo’nun, kadınlarla ilgili verileri de toplaması hedefleniyor. Bunun için özellikle vücut ölçüleri vb. durumlarla ilgili verilerin toplanması bekleniyor.

Volvo tarafından yapılan açıklamada, daha güvenli trafik için topladığı verilerin diğer şirketlerle paylaşılacağı da belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>