Volvo otonom araç test merkezi kuruyor

0

Volvo otonom araç test merkezi

Volvo otonom araç test merkezi ile bir ilki gerçekleştirecek. Volvo bu test merkezinde isteyenlerin çalışmaları izlemesine izin verecek.

Volvo otonom araç test merkezi için çalışmalara başladı

Otonom araç sektörüne yönelik birçok çalışma yürütülüyor olsa da halen istenilen seviye ulaşılabilmiş değil. Volvo, bu teknolojide çalışmalarını fabrikaların ötesine taşıyacak.

Bunun için Volvo 66 bin metrekarelik alanda inovasyon merkezi inşa edecek. Bu alanda elektrikli, otonom ve uzaktan kontrollü Volvo araçların testleri gerçekleştirilecek. 5G’li araçlarla yapılacak testlerde, otonom araçların gelişim süreci daha net bir şekilde ele alınabilecek. Üstelin bir tribün de inşa eden Volvo, isteyen kişilerin bu test çalışmalarını izlemesine izin verecek.

Ayrıca Volvo, testlerini son tüketicilere yönelik araçlarıyla sınırlı tutmamayı hedefliyor. Volvo Autonomous Solutions’ın taş ocaklarında ve madenlerde kullanılan otonom araçları da bu testler kapsamına alınacak. Volvo araçları güvenli bir şekilde test ederken, bu araçlar için bir gelecek de inşa etmiş olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>