Volvo tamamen elektrikli araç satacak

0

tamamen elektrikli araç

Volvo, tamamen elektrikli araç satma hedefini açıkladı. 2025 yılına kadar şirketin sattığı araçların yarısı, tamamen elektrikli olacak.

Tamamen elektrikli araç hedefi: 2025

Volvo aslında elektrikli araç sektörüne yönelik bu planının sinyallerini geçtiğimiz yıl vermişti. Şirket, 2019’a kadar çıkacak tüm yeni modellerinin hibrit veya elektirkli olacağını duyurmuştu. Pekin Auto Show’da şirketin CEO’su Samuelsson, 2025 yılına kadar tüm satışlarının en az yarısının tamamen elektrikli araçlardan oluşmasını hedeflediklerini açıkladı.

Çalışmalarına hız veren Volvo, 2019 ve 2021 yıllarında toplamda 5 adet yeni elektrikli otomobil piyasaya sürecek. Volvo henüz tamamen elektrikli bir modele sahip değil.

Mercedes-Benz, geçtiğimiz yıl 2022 yılına kadar tüm otomobillerinin elektrikli versiyonlarını sunmayı planlarken, Aston Martin’in tüm araçlarının 2020’lerin ortasına kadar hibrit veya elektrikli olması planlanıyor. Ayrıca Aston Martin’in 2020 hedeflerinde tüm satışlarının çeyreğini elektrikli araçların oluşturması hedefleniyor. Volkswagen, 2030 yılına kadar mevcut modellerinin her birinin elektrikli versiyonlarını sunmayı ve 2025 yılına kadar markalarında 80 yeni elektrikli araç yapması planlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>