Volvo yeni elektrikli otomobilini 2021’de üretecek

0

Volvo yeni elektrikli otomobil

Elektrikli otomobil sektörüne giriş yapan Volvo, yeni model üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Volvo yeni elektrikli otomobilini 2021’de üretecek

Volvo yeni elektrikli otomobil için geri sayıma başladı

Araçlarında güvenliği ön plana çıkaran Volvo, elektrikli araç sektöründe de güçlü bir konumda yer alabilmek için çalışmalarına devam ediyor. Volvo bu yeni model için 2021’i hedefliyor.

Volvo’nun Belçika’daki fabrikasında elektrikli araç üretim kapasitesinde artışa gideceği ve kapasiteyi 3 katına çıkaracağı duyuruldu. Daha önce XC40 Recharge model elektrikli aracıyla sektöre giriş yapan Volvo, 2021 yılında yeni model elektrikli otomobilini üretim bandına alacak.

Volvo’nun üst düey yöneticilerinden Javier Varela, müşterilerinin Recharge modelini çok beğendiklerini söylüyor. Ayrıca model yelpazelerini elektriklendirmeye devam edeceklerini, bunun için elektrikli araç üretim kapasitelerini artıracaklarını da vurguluyor.

Yeni elektrikli otomobili XC40 Recharge ve Polestar 2 ile aynı platformu paylaşacağı belirtiliyor. Ancak Volvo CEO’su Hakan Samuelsson, bu aracın XC40’tan daha modern bir görünüme sahip olacağını söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>