VR girişimi Spaces Apple tarafından satın alındı

0

Spaces Apple

Sanal gerçeklik teknolojilerinde başarılı bir girişim olan Spaces Apple tarafından satın alındı. Bu satın alımla Apple, tecrübeli bir girişimi bünyesine katmış oldu.

Artık Spaces Apple bünyesinde

Son yıllarda artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştirme çalışmalarıyla gündemden düşmeyen Apple, sanal gerçeklik teknolojilerine önemli bir yatırım yapıyor. Bunun için hem çalışan kadrosunda yeniliğe giderken hem de farklı girişimler satın alınıyor.

Dreamworks stüdyolarında önemli tecrübelere sahip kişiler tarafından kurulan Spaces da bu şirketler arasında yer aldı. Apple, Spaces girişimini satın alarak önemli bir hamle yaptı.

2016 yılında kurulan Spaces, kullanıcıların yüzlerini tarayarak sanal gerçeklik ortamın entegre etmesiyle tanınır hale gelmişti. Çok kısa bir süre içinde büyüme gösteren Spaces, çok oyunculu oyunlarda oyun deneyimini en üst seviyeye çıkarmaktaydı. Hatta kullanıcıların bu sanal görüntüleri, Zoom gibi video konferans platformlarına aktarılabilmekteydi.

Ancak pandemi dönemi, Spaces için de pek iyi geçmedi. Zorlu geçen bu süreçte Spaces birçok projesini rafa kaldırmak zorunda kaldı. Apple, bu başarılı girişimin tecrübesinden faydalanmak için satın alma yoluna gitti. Artık Apple’ın sanal gerçeklik projelerinde, Spaces’ın tecrübesi de yer alacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>