VW elektrikli araç üretim planını açıkladı

0

VW elektrikli araç

VW elektrikli araç yatırımları ile emisyon skandalıyla zedelenen imajını düzeltmeye çalışıyor. VW elektrikli araç üretimi için yeni bir tesis kuracak.

VW elektrikli araç için Zwickau’yu seçti

Emisyon skandalının ardından zedelenen imajını toparlama isteyen VW, I.D. konsept isimli bir araç tanıtmıştı. Sıfır emisyonlu araç üretimini hedefleyen şirket, yeni bir elektrikli araç üretim tesisi kuracak.  Zwickau’da kurulan tesiste, yılda 100 bin adet elektrikli araç üretilmesi hedefleniyor.

VW E-Ulaşım birimi yöneticisi Thomas Ulbric, bu tesisin VW için sadece bir başlangıç olduğunu ve üretim ağını genişleteceklerini söyledi. Şirket, 3 yılda 16 fabrika ile üretimine hız verecek.

Kurulacak olan tesisler I.D. kosept aracın farklı bölümlerini üretmekten sorumlu olacak.

Özellikle gelişmiş ülkelerde 2030-2040 yıllarına kadar dizel ve benzinli araçların yasaklanacak olması, otomobil üreticilerinin elektrikli araç sektörüne yatırım yapmasına neden oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>