VW elektrikli otomobil platformunu rakiplerine açacak

0

volkswagen

Volkswagen, sahip olduğu elektrikli otomobil teknolojisini rakiplerine de açacak gibi görünüyor. Hatta bu konuda bazı otomobil üreticileriyle pazarlığın son aşamada olduğu ve imzaların atılmasının an meselesi olduğu vurgulanıyor.

Kimse otomobil almayacaksa

Akıllı ve otonom sürüş teknolojileriyle beraber, tüketicilerin otomobil satın alma fikrinden vazgeçeceğini tahmin eden Volkswagen’in, bir servis şirketine dönüşmek istediği ve diğer üreticilerin ürettiği, kiraladığı otomobillere yedek parça ve servis sağlamak üzere bir yapılanma kurmak istediği vurgulanıyor.

Bu amaçla diğer üreticilere, kendi teknolojilerini ve donanımlarını satmak için anlaşmalar arayan Volkswagen’in, Ford ile anlaştığı biliniyor ancak şimdi Ford dışında yeni bir üretici ile daha anlaşmaya varmak üzere olduğunun altı çiziliyor.

Şirket içinde kaynaklar, Volkswagen’in 2023 için 23 bin doların altında fiyatlandırma ile bir elektrikli araç üretmek üzere plan yaptığını da duyuruyorlar. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>