VW koronavirüs test merkezi kurdu

0

VW koronavirüs

Çalışanlarının güvenliğini sağlamak için VW koronavirüs test merkezi kurdu. Bu merkezde günde 2.400’e kadar test gerçekleştirilebiliyor.

VW koronavirüs test merkezi ile sağlık önlemlerini aldı

Koronavirüs salgını üretimden hizmete kadar birçok alanda hayatı durma noktasına getirdi. Günümüzün dev şirketleri, tekrar benzer bir senaryoyla karşılaşmamak için önlemlerini sıkılaştırıyor.

Otomotiv sektörünün lideri VW, koronavirüs test merkeziyle gerekli sağlık önemlerini alıyor. Wolfsburg’da yer alan VW merkezinde, günde 2.400’e kadar koronavirüs testi yapılıyor. Bu testlerin sonucu ise 24 saat gibi çok kısa bir sürede çıkıyor. Çıkan sonuçlara göre temaslı kişiler karantinaya alınarak, çalışma alanındaki kişiler için sağlık önlemleri alınıyor.

Golf, Tiguan, Touran ve Seat Tarraco gibi modellerin üretildiği tesis uzun bir süre üretime ara vermişti. Yaklaşık 4 ay önce açılan tesis VW için kritik bir öneme sahip. tesiste personel şefi olarak görev yapan Kunnar, test ve sonuç alma sürecinin çok hızlı olması sayesinde güvenli bir çalışma ortamı kurabildiklerini söylüyor. Almanya’da salgında son 4 ayın en hızlı dönemine girilmişken, VW’nin böyle bir adım atması, çalışma hayatındaki devamlılık için kritik bir öneme sahip.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>