VW otonom araçlarını test edecek

0

VW otonom araç testleri

Almanya’da VW otonom araçlarını test etmeye başlıyor. VW bu testlerden elde edilecek sonuçlarla, 2025 yılında ticari sürüşleri başlatmak istiyor.

VW Otonom araç testlerini Almanya’da yapcak

Volkswagen yeni otonom araçlarını bu yaz Almanya’da test etmeye başlayacak. Alman otomobil üreticisinin elektrikli ID Buzz minibüsleri, Ford ve VW tarafından desteklenen, Pittsburgh merkezli bir girişim olan Argo AI tarafından geliştirilen donanım ve yazılımı kullanacak.

VW bununla birlikte, 2025 yılına kadar Almanya’da ticari bir teslimat ve mikro taşımacılık hizmeti başlatmak istiyor.

VW ve Argo yöneticileri, ilk olarak 2019’da VW’nin Ford ile olan “küresel ittifakının” bir uzantısı olarak duyurulan ortaklıklarını güncellemek için bir basın toplantısı düzenlediler. VW’nin araçlarını ve Argo’nun otonom teknolojisini kullanarak gelir sağlayan bir hizmet sistemi üzerinde duruldu.

Son birkaç yıldır araçlarını ABD’de Ford ile test eden Argo, otomobil üreticisinin ikonik elektrikli versiyonu olan VW ID Buzz ile otomatik sürüş teknolojisinin beşinci neslini piyasaya süreceğini söyledi. Girişimin kurucusu ve CEO’su Bryan Salesky, Argo ve Volkswagen’in ortaklığının işbirliğine dayalı olduğunu vurguladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>