VW otonom sürüş testlerine Çin’de başlıyor

0

VW otonom sürüş

Alman otomotiv devi VW otonom sürüş testlerine Çin’de başlıyor. İlk etapta Çin’deki testlerde 10 adet VW araç kullanılacak.

VW otonom sürüş planlaması

Otomotiv sektörünün en büyüklerinden biri olan VW, otonom sürüş testleri ile geleceğe hazırlanıyor. VW bunun için Çin’de ilk pilot projesini de başlatacak.

Testler için VW, 10 adet modelle çalışmalarına devam edecek. Bu elektrikli SUV araçlar, Çin’de Hedei şehrinde yollarda test edilecek. Bölgede yaşayan vatandaşlar, telefonlarına indirebilecekleri uygulama ile bu araçları çağırabilecekler. Böylelikle otonom araçlar, Çin’de halkın kullanımında test edilmiş olacak. Gündelik hayattan toplanan bu veriler, otonom araçların daha iyi hale getirebilmesi ve daha doğru geliştirme çalışmalarının yapılabilmesi için büyük bir öneme sahip olacak.

Nüfusu yaklaşık 400 bin olan ilçede, 80 km’lik yol bu araçların testleri için kullanılacak. VW’nin testler için Çin’i seçmesinde ise JAC Motor ile iş birliği bulunmasının da büyük bir payı var. VW’nin de katılmasıyla birlikte Çin, otonom araç testlerinin merkezi haline gelmiş olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>