Walmart Blockchain teknolojisi kullanacak

0

Walmart Blockchain

Walmart Blockchain teknolojisi ile müşteri ödeme bilgilerini güvence altına almayı planlıyor. Walmart Blockchain teknolojileri için iki yeni patent aldı.

Walmart Blockchain kullanacak

Perakende devi Walmart tarafından sunulan iki yeni patent, şirketin veri depolama için blockchain teknolojisini kullanacağını gösteriyor. Müşterilerinin ödeme yöntemlerini toplarken, blok zincirinden yararlanarak, işlemlerin güvenli bir şekilde tutulması amaçlanıyor. Uygulamada, her müşteri kendi ödeme geçmişlerini görebilecek. Ancak üçüncü tarafların bu işlemleri görmesi engellenecek. (Yalnızca belirli üçüncü taraflar hariç)

Patenti alınan diğer uygulamada ise Walmart, dijital alışveriş odaklı blockchain kullanarak ödeme bilgilerini güvende tutmak istiyor.

Blok zinciri teknolojisi sadece kripto para birimlerinde kullanılmıyor. Geçtiğimiz aylarda Samsung, nakliye verilerini güvence altına almak için blok zinciri teknolojisini kullanacğaını duyurmuştu. Üçüncü kişiler tarafından müdahale edilmesi engellenerek, işlemlerin tüketiciye kadar güvenli bir şekilde tamamlanması sağlanacak.

Walmart, özellikle gıda sevkiyatlarını takip etmek ve tedarik zincirini güvende tutmak için blockchain uygulamalarını takip ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>