Walmart koronavirüs nedeniyle işe alım yapacak

0

Walmart koronavirüs

Koronavirüs salgını, insanların tedirgin olmasıyla marketlere daha fazla gitmesine neden oldu. Walmart koronavirüs ile artan talep için işe alım yapacak.

Walmart koronavirüs kaynaklı talebi karşılama istiyor

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkede vatandaşlar marketlere akın ediyor. Gıda ve yiyecek stoğu yapmak isteyen vatandaşlar, marketlerde yığılmalara ve marketlerin talebi karşılayamamasına neden oluyor.

ABD merkezli dünyanın önde gelen kuruluşlarından Walmart, bu konuda çok zor durumda kaldı. Perakende sektörünün dev ismi, koronavirüs salgını nedeniyle artan talebi karşılayabilmek için 150 bin kişiyi işe alacağını açıkladı. Walmart’ın yapacağı bu işe alımın mağazalar dahil olmak üzere farklı birimlerde olacağı ve bunun geçici işe alma olacağı belirtildi.

Geçici çalışanların, ilerleyen dönemlerde gerekli pozisyonlar oluştuğunda kadrolu çalışan haline geleceği de belirtildi. Walmart tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs nedeniyle geçirilen bu zor zamanlarda, insanlar için yeni bir iş kapısını açmak istedikleri de belirtildi.

Ayrıca oldukça yoğun geçen bu süreçte tam zamanlı çalışanlar için 300 dolar, yarı zamanlı çalışanlar için ise 150 dolar ikramiye ödeneceği de belirtildi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>