Walmart Litecoin haberlerini yalanladı

0

Walmart Litecoin

Walmart Litecoin ile anlaştığı haberlerini yalanladı. Walmart’ın haberleri yalanlamasıyla Litecoin hızlı bir şekilde düştü.

Walmart Litecoin haberlerinin asılsız olduğunu duyurdu

Sahte bir basın açıklamasının Walmart’ın ödemeler için Litecoin ile ortak olduğunu söylemesinin ardından keskin bir şekilde düşüş görüldü.

13 Eylül tarihinde Litecoin bir saatten kısa bir süre içinde yüzde 25 artışla 231 doların zirvesine çıktı ve ardından keskin bir düşüşle 179 dolara geriledi.

GlobalNewsWire, Walmart’ın “Litecoin ile büyük bir ortaklık” ilan ettiğini belirten bir basın açıklaması yayınladıktan hemen sonra kripto para yükseldi. Basın bülteni, “Walmart, alışveriş yapanlara kripto para biriminin özelliklerinden yararlanmak için Litecoin kullanmalarını önerecek” dedi.

Walmart’ın bu açıklamayı resmi internet sitesinde ve sosyal medyada duyurmaması şüphelere neden oldu. Kısa bir süre sonra ise Walmart anlaşması haberinin sahte olduğu anlaşıldı. Walmart sözcüsünün haberi yayınlamasıyla birlikte Litecoin çok hızlı bir şekilde düştü.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>