Walmart robot alışveriş sepetine hazırlanıyor

0

Online alışveriş servisleriyle büyük bir rekabet halinde olan dev süper market zinciri Walmart şimdi ilginç bir teknolojiyi kullanıma sokarak daha fazla müşteriyi mağazalarına çekmeye çalışacak. Dev şirket bundan böyle mağazalarında robotik alışveriş sepetlerini kullanıma açacak.

Yeni, akıllı, robot alışveriş sepetleri müşteriyi adım adım takip edecek, böylece müşterilerin sepeti iteklemesine gerek kalmayacak. Ancak sepetlerin tek yeteneği bu değil. Müşterilere, yanından geçtiği reyonlar hakkında bilgi verip alışveriş tavsiyesinde bulunacak olan robotlar ayrıca müşterinin doğrudan sorduğu, bilgi almak istediği ürünler hakkında da bilgi verecek. Diğer bir deyişle, artık müşteriler aradığı ürünün hangi reyonda olduğunu sormak için bir market görevlisi aramak zorunda kalmayacak, doğrudan alışveriş sepetine sorarak, ilgili reyona yönlenecek.

Dev markanın online alışveriş servisleriyle savaşmak için elindeki tek silah robotlar da değil. Firma şimdi perakende mağazacılık alanında bir devrim yaparak, mağazalarına gelip gitmek, alışverişlerini evlerine taşımak isteyenler için Uber benzeri bir araç paylaşım servisi kurmaya çalışıyor.

Böylece, mağazada alışveriş yapan kişi, eğer otomobil sahibi değilse, ellerinde torbaları ile taksi aramak yerine, Walmart’ın araç paylaşım servisinden bir araç çağıracak ve sistem o sırada yakınlarda dolaşan bir araç sahibini müşteriye yönlendirecek. Örneğin Walmart mağazaları yakınında oturan ve otomobilleri tüm gün boş duran otomobil sahipleri de, çağrı geldiğinde komşularını marketten eve taşıyarak para kazanmış olacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>