Walmart robot arı patenti aldı

0

robot arı

Walmart robot arı patenti alarak, farklı bir alanda da çalışmalara başlayacağının sinyalini verdi. Walmart’ın robot arı patenti, özellikle tarım sektörüne yeni bir hareketlilik getirebilir.

Robot arı çalışmaları neden önemli?

Alışveriş sektöründeki dev firmalardan biri olan Walmart, otonom robot arılar veya diğer adıyla tozlaşma drone’ları üzerine bir patent aldı. Şirket bu konu hakkında kamuya açık bir beyanda bulunmasa da kendi ekin üretimi ve tarım çalışmaları üzerine bir proje geliştiriyor olabilir. Tozlaşma drone’u haşere tanımlama sistemi olarak hizmet veren, tarımın sağlığını izleyen ve verimi tahmin eden patentlerin dışında tutuluyor.

Maryland Üniversitesi’nde entomoloji doçent ve proje müdürü Dennis vanEngelsdorp, tüm yıl boyunca yüzde 30’luk koloni kaybı yaşandığını ve tarım için önlem alınmasını gerektiğini belirtiyor. Bilim kurgu filmlerinde genellikle dünyanın sonunu getiren bu robot arılar, aslında dünyamız için bir kurtarıcı olabilir.

Alışveriş sektöründe özellikle hızlı hizmet gibi çalışmalara öncelik eden Walmart’ın, bu alanda patent alarak çalışma yürütecek olması da durumun önemini gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>