Walmart, yeni ürün iade sistemini piyasaya sürüyor

0

Walmart, e-ticaret işinde Amazon ile rekabet etmek için yeni girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Walmart, son olarak Mobile Express Returns adlı yeni bir mağaza içi iade hizmeti başlatacağını duyurdu.

Çevrimiçi alışveriş ile satın alınan ürünü geri iade etme süreci bazı zamanlar fazlasıyla uğraştırıcı olabiliyor. Walmart, Mobile Express Returns ile ürün iade sürecini çok pratik hale getirmeyi başardı.

Çevrimiçi ürün satın alan ve sonra bu ürünü iade etmek isteyen kişiler Walmart uygulamasında oturum açarak işlemi gerçekleştirebiliyor. İşlem için bir QR kodu oluşturup, iade edilmek istenilen ürün fiziksel Walmart mağazasına götürülerek işlem tamamlanabiliyor.

Mobile Express Returns, bu yılın Kasım ayında piyasaya çıkacak ve ABD’deki 4.700 Walmart mağazasının tamamı için geçerli olacak. Hizmetin 2018’de Walmart.com’un çevrimiçi pazarındaki üçüncü taraf satıcıları da kapsayacak şekilde genişletilmesi hedefleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>