Warner Bros. yapay zeka kullanacak

0

Warner Bros. yapay zeka

Dünyanın en büyük film yapım şirketlerinden Warner Bros. yapay zeka kullanmaya başlıyor. Şirket, filmlerin vizyon tarihlerini yapay zeka ile belirleyecek.

Warner Bros. yapay zeka kullanmaya başlıyor

Şu ana dek genellikle günlük hayatı kolaylaştıran, sağlık alanında yenilikler sunan uygulamalarla karşımıza çıkan yapay zeka teknolojisi, artık film sektöründe de kullanılmaya başlıyor. Dünyanın en büyük fil ve TV yapım şirketlerinden Warner Bros. bu teknolojiyi kullanan ilk film şirketlerinden biri olacak.

Şirket, yapımını üstlendiği filmlerin ne zaman vizyona girmesi gerektiğine yönelik kararı yapay zeka aracılığıyla verecek. Geliştirilen yapay zeka film vizyon için onay aldıktan sonra, filmin hangi dönemde gişeye girmesinin uygun olacağını belirleyecek. Bu belirleme filmin en fazla hasılata hangi dönemde ulaşabileceği, oyuncuların popülerliği gibi çeşitli analizler sonrasında gerçekleşecek.

Yapay zekanın bu süreçte kullanılmasının, şirket yöneticilerin prodüksiyona daha fazla odaklanarak daha kaliteli yapımların ortaya çıkmasını sağlayabilecek. Yapay zekanın film sektöründeki etkilerini, önümüzdeki günlerde daha net bir şekilde görmeye başlayacağız gibi görünüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>