Washington benzinli arabaları yasaklıyor

0

benzinli araba yasağı

Washington benzinli arabaları yasaklama konusunda Meclis ve Senato oylaması yaptı. 2030 yılında Washington’da yeni bir dönem başlıyor.

2030 yılında Washington benzinli arabaları yasaklıyor

Daha önce Kaliforniya ve Massachusetts, benzinli araç satışlarını 2035 yılına kadar yasaklama yönünde karar almıştı. Bu kez Washington eyaletinden yeni bir karar çıktı.

Washington eyaleti Meclisi ve Senatosu, 2030 model yılından itibaren yeni benzinli araba satışlarını sona erdirecek bir yasa değişikliğini oyladı. Bu değişiklikle birlikte kullanıcılar için tek seçenek elektrikli araçlar olacak. Söz konusu yasak kapsamına diğer eyaletlerden alınan ve devlete ithal edilen araçlar da dahil edilecek.

Üstelik yeni yasanın Vali değişiklikleri sonrasında değiştirilmemesi için de düzenlemeler yapıldı. Washington’daki bu yeni uygulama, bazı üreticileri zor durumda bırakacak. Ford, Mini, Volvo ve diğerleri 2030 yılına kadar serilerinin çoğu veya tümü için elektrikli modellerle ilerlemeye planlıyor. Ancak GM ise 2035 yılına kadar elektrikli araçlara geçmeyi beklemiyor. Bu nedenle GM için zorlu bir dönem yaşanabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>